Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformówka Yooka-Laylee otrzyma lokalne tryby wieloosobowe

Osiem mini-gier.

Twórcy z Playtonic Games przypomnieli, że sfinansowana na Kickstarterze platformówka Yooka-Laylee otrzyma szereg lokalnych trybów wieloosobowych.

Fani pobocznych atrakcji będą mogli przystąpić do ośmiu mini-gier, odwiedzając w grze lokacje o nazwie Rextro's Arcade. Wszystkie sprawdzimy też w samotności, nabijając jak najwyższy wynik punktowy, ale daniem głównym będzie wspólna zabawa na jednej konsoli czy PC, dla maksymalnie czterech osób.

Spotkanie z armatą

Jak ujawnia poniższy trailer, przystąpimy do zbierania piór na mroźnej arenie, weźmiemy udział w wyścigach Kartos Karting i powalczymy o flagę w Blag the Flag.

Do tego strzelanie do przeciwników w Gun-let Run oraz pokonywanie torów przeszkód, w ramach Jobstacle Course oraz Hurdle Hijinx.

Aby skorzystać z automatów w Rextro's Arcade, trzeba będzie najpierw znaleźć specjalne żetony, rozrzucone w etapach standardowej kampanii fabularnej.

Również w tym głównym trybie możliwa będzie wspólna zabawa, w ramach kooperacji. Drugi gracz wcieli się w pszczoły z Bee Team, pomagając w zbieraniu przedmiotów, pokonywaniu przeszkód czy leczeniu duetu bohaterów.

Yooka-Laylee debiutuje 11 kwietnia na PC (Windows, Mac, Linux), PS4 i Xbox One. Konsole otrzymają wersje pudełkowe, także w Polsce. W planach na dalszą przyszłość jest jeszcze wersja Switch.

Playtonic Games założyła grupa deweloperów pamiętających najlepsze czasy studia Rare, należącego teraz do Microsoftu. Mowa o epoce Nintendo 64, z Banjo-Kazooie na pierwszym planie.

Bohaterowie gry to zielony kameleon Yooka oraz siedząca na jego ramionach nietoperzyca Laylee. Taki duet nie jest przypadkiem - gra ma być duchowym następcą wspomnianego Banjo-Kazooie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze