Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Yooka-Laylee - premiera 11 kwietnia na PC, PS4 i Xbox One

Wersja Switch zamiast Wii U.

Platformowe Yooka-Laylee zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Data premiery to 11 kwietnia przyszłego roku, na PC, PS4 i Xbox One.

Poinformowano też, że z powodu „nieprzewidzianych problemów technicznych” gra nie ukaże się na konsoli Wii U. Odpowiedzialne za prace studio Playtonic planuje za to odsłonę na mocniejsze Nintendo Switch.

Dobra platformówka 3D zawsze się przyda

Osoby wspierające finansowo kampanię na rzecz Yooka-Laylee z myślą o wersji Wii U powinny zgłosić chęć otrzymania innej wersje sprzętowej lub poczekać na wieści o wersji Switch - na początku przyszłego roku.

„Z przykrością informujemy, że pomimo wysiłków i sprawdzenia każdej możliwej opcji, natknęliśmy się na nieprzewidziane problemy techniczne, co oznacza brak możliwości wydania gry na Wii U, jak pierwotnie planowaliśmy” - napisano w oświadczeniu dla Eurogamera.

„Możemy za to potwierdzić, że współpracujemy z Nintendo, by przenieść Yooka-Laylee na nadchodzące Nintendo Switch. Jesteśmy podekscytowani tą możliwością i podzielimy się dodatkowymi detalami na początku przyszłego roku."

Jednocześnie wystartowały zamówienia przedpremierowe, wyceniane na 40 euro (ok. 180 zł). To znacznie więcej niż płacili gracze wspierający kampanię na Kickstarterze, co oznacza miły bonus dla zaangażowanych fanów, którzy uwierzyli w wizję byłych pracowników studia Rare.

Wcześniejszy zakup pozwoli sprawdzić wersję demo. W planach są wydania pudełkowe, ale nie jest obecnie jasne, czy Yooka-Laylee zainteresuje któregoś z polskich dystrybutorów.

Playtonic Games założyła grupa deweloperów pamiętających najlepsze czasy studia Rare, należącego teraz do Microsoftu. Mowa o epoce Nintendo 64, z Banjo-Kazooie na pierwszym planie.

Bohaterowie gry to zielony kameleon Yooka oraz siedząca na jego ramionach nietoperzyca Laylee. Taki duet nie jest przypadkiem - gra ma być duchowym następcą wspomnianego Banjo-Kazooie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze