Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolorowa platformówka Yooka-Laylee z nowym trailerem

Prawie jak Banjo-Kazooie.

Niezależne studio Playtonic Games pojawiło się na targach Gamescom w Kolonii, by zaprezentować najnowszy zwiastun kolorowej platformówki Yooka-Laylee.

Produkcja, nawiązująca do czasów świetności gatunku, została niedawno opóźniona do pierwszego kwartału przyszłego roku, lecz prezentuje się już całkiem imponująco.

Poniższy trailer pozwala spojrzeć na współpracę duetu bohaterów w szeregu lokacji. Są nieco bardziej industrialne wnętrza fabryk i tropikalne wyspy, ale także etap lodowy, gdzie zamienimy się w pług śnieżny.

Do tego lubiane przez wszystkich sekcje podwodne, tajemnicze ruiny w stylu Azteków czy kolejka górska rodem z cyklu Donkey Kong.

Platformy docelowe to PC (Windows, Mac, Linux), PlayStation 4, Xbox One i Wii U.

Playtonic Games założyła grupa deweloperów pamiętających najlepsze czasy studia Rare, należącego teraz do Microsoftu. Mowa o epoce Nintendo 64, z Banjo-Kazooie na pierwszym planie.

Bohaterowie gry to zielony kameleon Yooka oraz siedząca na jego ramionach nietoperzyca Laylee. Taki duet nie jest przypadkiem - gra ma być duchowym następcą wspomnianego Banjo-Kazooie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły