Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: przygodowe 1979 Revolution także na PC, Maca i Androida

AKTUALIZACJA: Akcja zakończona niepowodzeniem.

Aktualizacja: Kickstarter na rzecz przygodówki 1979 Revolution zakończył się niepowodzeniem. Twórcy zebrali niecałe 305 tys. dol. - mniej niż zakładane 395 tys.

Niezależne studio iNK Stories zamierza jednak dokończyć prace nad grą, a wpłaty akceptowane są teraz na oficjalnej stronie produkcji.

*

Oryginalna wiadomość: Epizodyczna przygodówka 1979 Revolution ukaże się także na PC, Macu i Androidzie, o ile uda się zabrać zakładaną kwotę na Kickstarterze. Wcześniej zapowiedziano wersję iOS.

Gra studia iNK Stories z Nowgo Jorku opowiada o protestach w Iranie, gdzie w 1979 roku zwolennicy ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego zmienili ustrój z monarchii konstytucyjnej na republikę islamską.

Oprawa graficzna przypomina komiksy, a twórcy stawiają na eksplorację, skradanie, podejmowanie decyzji oraz mini-gry. Całość bazuje na autentyczny wydarzeniach. Wcielamy się w Reza, młodego fotografa z Tehranu. Mężczyzna pomaga w obaleniu monarchii, ale wkrótce zostaje zdradzony przez swoich przyjaciół.

Za cel obrano pozyskanie 395 tys. dol. Na 25 dni przed zakończeniem akcji zebrano niecałe 60 tys. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy epizod ukaże się wiosną przyszłego roku. Jeden odcinek obejmie dwie godziny rozgrywki.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze