Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: Pięcioczęściowy kontroler rzeczywistości wirtualnej STEM System

Urządzenie wykryje ruchy graczy.

Firma Sixense, odpowiedzialna wcześniej za kontroler Razer Hydra, rozpoczęła na Kickstarterze kolejną zbiórkę pieniędzy, planując budowę pięcioczęściowego STEM System, powstającego z myślą o urządzeniach rzeczywistości wirtualnej.

STEM System wykryje pozycje i orientację pięciu modułów, przypinanych na poszczególne części ciała - ręce, nogi i głowę. W odróżnieniu od Hydry, twórcy obiecują dłuższy zasięg, bezprzewodowe działanie i lepsze wykrywanie modułów.

Kampanię wspiera autor powieści science-fiction Neal Stephenson, który sam pracuje nad tytułem sterowanym ruchem, koncentrujący się na walkach na miecze. STEM będzie kompatybilny z Razer Hydra i umożliwi odtworzenie w grach ruchów kopania czy rzucania.

Urządzenie współpracuje oczywiście z Oculus Rift oraz z bieżnią Virtuix Omni. Kompletny zestaw z pięcioma modułami otrzymamy po wpłacie 350 dol. (ok. 1100 zł) na Kickstarterze. Twórcy planowali pozyskanie 250 tys. dol., a cel udało się osiągnąć w kilkanaście godzin. Premiera w lipcu przyszłego roku.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły