Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wielokierunkowa bieżnia Virtuix Omni sfinansowana na Kickstarterze

Zamiast karnetu na siłownię.

Twórcy wielokierunkowej bieżni Virtuix Omni, idealnie współpracującej z okularami rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, zgodnie z obietnicami rozpoczęli kampanię na Kickstarterze. Akcja zakończyła się gigantycznym sukcesem - w mniej niż 24 godziny zebrano trzy razy więcej pieniędzy, niż wstępnie planowano.

Virtuix Omni wywołał spore zainteresowanie w kwietniu, gdy opublikowano film, prezentujący urządzenie współdziałające m.in. z Team Fortress 2 i Skyrimem.

„Gadżet” nie jest jednak tani - aby uzyskać samą podstawę i specjalne buty, musimy wpłacić 299 dol. (ok. 970 zł). Urządzenie trafi do pierwszych klientów na początku przyszłego roku.

Bieżnia umożliwia chodzenie i bieganie w dowolnym kierunku, a ruch zostaje odwzorowany w grze. W ten sposób kierujemy bohaterem, wykonując wszystkie ruchy samodzielnie, z użyciem klawiatury, kontrolera w kształcie broni lub urządzenia Oculus Rift.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze