Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kena: Bridge of Spirits z pokazu PS5 opóźnione do 2021 roku

Gra zmierza też na PC i PS4.
  • Kena: Bridge of Spirits nie ukaże się jednak w tym roku
  • Twórcy potrzebują dodatkowego czasu na ukończenie projektu

Kena: Bridge of Spirits to ujawnionana na pokazie PS5 gra, która miała być jednym z tytułów startowych konsoli. Twórcy poinformowali o opóźnieniu premiery produkcji - zmierzającej też na PC i PS4 - do pierwszego kwartału 2021 roku.

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze deweloperzy ze studia Ember Lab wyjaśnili, że przyczyną przełożenia debiutu są trudności związane z pracą zdalną. Zmiany wymuszone przez pandemię koronawirusa spowolniły rozwój projektu.

„Nie podjęliśmy tej decyzji łatwo, ale uważamy, że jest najlepsza dla gry i naszego zespołu. Wykorzystamy dodatkowy czas na dopracowanie produkcji w taki sposób, na jaki zasługuje, a także na dostarczenie doznań, które są zgodne z naszą wizją i oczekiwaniami” - napisano.

Autorzy przyznali także, że byli zaskoczeni i onieśmieleni pozytywnym odbiorem tytułu oraz wsparciem ze strony fanów. Stwierdzili, że płynące do twórców „miłe słowa” są inspiracją dla studia Ember Labs.

Deweloperzy zapewnili jednocześnie, że w nadchodzących miesiącach podzielą się kolejnymi informacjami i materiałami z Kena: Bridge of Spirits. W samej grze wcielamy się w bohaterkę, która wyrusza do opuszczonej wioski w poszukiwaniu świątyni.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze