Skip to main content

Kena: Bridge of Spirits - znajdźki: przedmioty do zbierania

Roty, czapki, duchowe przesyłki i inne.

Gra Kena: Bridge of Spirits zawiera szereg przedmiotów do zebrania w trakcie zabawy. Niektóre dość znacząco wpływają na osiągi naszej postaci, więc warto być uważnym i sprawdzać każdy zakamarek.

Postęp w odnalezionych znajdźkach można monitorować poprzez sprawdzanie listy (1) dostępnej z poziomu mapy. Możemy tam zobaczyć, co już zebraliśmy, a czego jeszcze brakuje.


Na tej stronie:


Roty

W grze możemy znaleźć łącznie 100 Rotów. Część z nich zostanie zebrana w trakcie wykonywania misji wątku fabularnego.

Pozostałe wymagają odszukania w świecie gry. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ potrafią być ukryte pod pniami czy kamieniami. Rot przed znalezieniem ma postać ruszającej się kulki (2).


Czapki

W trakcie eksploracji krainy znaleźć możemy 51 czapek dla Rotów. Część otrzymamy w trakcie realizacji zadań fabularnych. Pozostałe odblokujemy przeszukując skrzynie oraz uzdrawiając kapliczki.

Zebrane okrycia głowy możemy potem zakupić w odpowiednich sklepach, a następnie ozdobić Roty.


Kwiatowe kapliczki

W grze ukryte są łącznie 24 kwiatowe kapliczki. Każda wymaga wcześniejszego uzdrowienia (3) z użyciem Chmury Rotów (Rot Cloud).

Po uzdrowieniu możemy wejść w interakcję z kapliczką i otrzymać nagrodę w postaci środków do wydania w sklepach lub przedmiotów.


Duchowe przesyłki

Gra skrywa 10 duchowych przesyłek. Przedmioty znajdziemy pod postacią świecących woreczków (4).

Odnalezioną przesyłkę odnosimy do punktu w wiosce oznaczonego na mapie. Otrzymujemy wtedy dostęp do zablokowanego wcześniej obszaru. W środku często znajdziemy skrzynie oraz inne przedmioty do zbierania.


Przeklęte skrzynie

W grze znajdziemy 13 przeklętych skrzyń. Różnica względem normalnych polega na pomarańczowym kolorze kamienia (5) w środku. Nim sprawdzimy zawartość musimy ukończyć wyzwanie polegające na pokonaniu przeciwników w określonych warunkach.

Przeklęte skrzynie zawierają walutę do kupowania czapek lub przedmioty do zbierania.


Punkty medytacyjne

Gra posiada 12 punktów medytacyjnych. Występują w postaci niebieskich kół (6) na ziemi. Po znalezieniu takiego miejsca należy wejść w interakcję w celu przeprowadzenia medytacji.

Każdy zaliczony punkt skutkuje permanentną premią do naszego paska zdrowia.

Następnie: Kena: Bridge of Spirits - poziom Master Spirit Guide, jak odblokować

Spis treści: Kena: Bridge of Spirits - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Kena: Bridge of Spirits - zagadka z bramą: ścieżka wojownika

Zobacz także