Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kara więzienia lub grzywny za podnoszenie poziomu innych graczy - w Korei Południowej

Odpłatny proceder.

W Korei Południowej weszły w życie uchwalone w grudniu ubiegłego roku przepisy, które stanowią, że pomoc graczom w podnoszeniu poziomu grozi karą grzywny lub pozbawienia wolności.

Prawo dotyczy tak zwanego „boostingu”, czyli podnoszenia poziomu lub rangi postaci powiązanej z kontem innej osoby. Podobne usługi oferują - odpłatnie - zdolniejsi użytkownicy. Zjawisko powszechne jest w Overwatch i League of Legends.

Teraz osobom zajmującym się wspomnianym procederem grozi dwa lata pozbawienia wolności lub grzywna w wysokości 17 tysięcy dolarów. Warto zaznaczyć, że zabroniono także reklamowanie tego typu usług.

Boosting jest powszechny między innymi w League of Legends

To jednak nie wszystko, ponieważ zakazane jest także granie w duetach w celu podniesienia poziomu słabszego gracza i trenowanie mniej uzdolnionych użytkowników. Wyjątkiem są sytuacje, w których twórcy danego tytułu dopuszczają możliwość „boostingu”.

Według przepisów, wpływ na ostateczną karę ma również częstotliwość wykonywania procederu oraz fakt, czy za usługę otrzymaliśmy zapłatę. Ścigane jednak będą wykroczenia popełnione dopiero po wejściu w życie nowego prawa.

Korea Południowa to jedno z państw, które poważnie podchodzi do oszukiwania w grach. W ubiegłym roku na rok pozbawienia wolności skazano osobę, która zajmowała się tworzeniem programów do uzyskiwania nieuczciwej przewagi w Overwatch.

Źródło: Dexerto

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze