Skip to main content

Jest pierwszy trailer filmu Gran Turismo

Oraz data premiery.

Podczas imprezy CES w nocy polskiego czasu opublikowano między innymi pierwszy zwiastun filmy „Gran Turismo” w reżyserii Neilla Blomkampa.

Oficjalnie potwierdzono także datę premiery produkcji - 11 sierpnia obecnego roku. Projekt przedstawi historię opartą na faktach, ponieważ bazuje na cyklu imprez GT Academy, które Sony współorganizowało z Nissanem w latach 2008-2016. Zwycięzca trafiał do programu rozwoju kierowców wyścigowych Nissana.

Przykładem jednego z większych sukcesów takiego podejścia jest Jann Mardenborough, który wygrał zmagania w 2011 roku, by później siadać za kółkiem także w serii GP3, w 24-godzinnym wyścigu Le Mans czy w japońskim cyklu Super GT.

Podobnie będzie w filmie. W Mardenborough wcieli się Archie Madekwe, a jego mentorem będzie David Harbour, znany dobrze miłośnikom „Stranger Things”. Wystąpi także Orlando Bloom czy... Geri Halliwell.

Reżyserem produkcji jest Neil Blomkamp, a więc twórca między innymi „Dystryktu 9” i „Chappie”. Za scenariusz odpowiada Jason Hall, który w dorobku ma takie obrazy, jak „Snajper” i „Chwała bohaterom”.

Zobacz także