Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Internauci krytykują serial Wiedźmin. Czy Geralt powinien mieć dwa miecze?

Kwestia ostrzy.

Wczoraj Netflix ujawnił oficjalne fotografie przedstawiające bohaterów realizowanego dla platformy serialu Wiedźmin - Geralta, Yennefer i Ciri. Część internautów krytykuje fakt, że Biały Wilk nosi nie dwa, a jeden miecz.

W publikowanych na portalach społecznościowych komentarzach pod zaprezentowanymi materiałami niektórzy narzekają, że zabójca potworów nie ma dwóch ostrzy. Okazuje się jednak, że jest to zgodne z powieściowym oryginałem.

Gry studia CD Projekt Red w świadomości wielu osób utrwaliły wizerunek Geralta, który nosi na plecach parę mieczy. Książki Andrzeja Sapkowskiego wyraźnie jednak wskazują, że bohater regularnie ma przy sobie tylko jedną broń. W opowiadaniu „Wiedźmin” czytamy:

„Nieznajomy nie był stary, ale włosy miał prawie zupełnie białe. Pod płaszczem nosił wytarty skórzany kubrak, sznurowany pod szyją i na ramionach. Kiedy ściągnął swój płaszcz, wszyscy zauważyli, że na pasie za plecami miał miecz. Nie było w tym nic dziwnego, w Wyzimie prawie wszyscy chodzili z bronią, ale nikt nie nosił miecza na plecach niby łuku czy kołczana”.

Jeden miecz na plecach jest zgodny z książkami

Natomiast fragment „Coś więcej” ze zbioru „Miecz przeznaczenia” sugeruje, że Geralt rzeczywiście dysponował dwoma mieczami, ale jeden przechowywał w jukach przy koniu. Z broni korzystał tylko w szczególnych sytuacjach.

„Nieznajomy wolno, bardzo wolno wyszedł zza wozu, na środek mostu. Był odwrócony tyłem - Yurga zobaczył, że miecz na jego plecach nie jest tym mieczem, który widział poprzednio. Teraz była to piękna broń - głowica, jelec i okucia pochwy błyszczały jak gwiazdy, nawet w zapadającym mroku odbijały światło, chociaż już prawie nie było światła - zgasła nawet złotopurpurowa poświata, jeszcze niedawno wisząca nad lasem” - napisano.

Henry Cavill jako Geralt

Kwestia noszenia dwóch mieczy nie jest jedyną rozpowszechnioną przez gry. W trakcie zabawy stalowego ostrza używaliśmy na ludzi, a srebrnego na potwory - w rzeczywistości nie ma znaczenia, którym posługuje się Geralt, ponieważ oba są równie śmiercionośne.

„Jak widzisz, noszę dwa. Każdy wiedźmin ma dwa miecze. Nieżyczliwi mawiają, że ten srebrny jest na potwory, a ten z żelaza na ludzi. To oczywiście nieprawda. Są potwory, które można ugodzić wyłącznie srebrnym ostrzem, ale istnieją i takie, dla których zabójcze jest żelazo. Nie, Iola, nie każde żelazo, ale wyłącznie to, które pochodzi z meteorytu” - czytamy w „Głosie rozsądku”.

Zobacz: Netflix - co nowego: lipiec 2019, seriale i filmy

Zdjęcia opublikowane przez Netflix są więc zgodne z książkowym pierwowzorem. Zmiany w grach podyktowane były zapewne mechanizmami rozgrywki - regularne wracanie po drugą broń mogłoby okazać się nużące.

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin ukaże się najprawdopodobniej w grudniu. W Białego Wilka wciela się Henry Cavill - aktor znany z roli Supermana w filmach na bazie komiksów DC. Warto zaznaczyć, że 19 lipca powinien pojawić się zwiastun produkcji.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły