Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

IllumiRoom jednak nie dla Xbox One

Koszty są zbyt duże.

Technologia IllumiRoom, wzmacniająca możliwości Kinecta za pomocą rzutnika obrazu, prawdopodobnie nie będzie dostępna dla konsumentów z konsolą Xbox One.

- Raczej tego nie zobaczycie - mówił w wywiadzie z serwisem Ausgamer Albert Penello, szef planowania produktów Xbox One.

- To bardzo fajna technologia, ale wymaga od użytkowników posiadania rzutnika i innych rzeczy - tłumaczył. - Świetnie sprawdza się w warunkach laboratoryjnych, lub gdy mamy pieniądze Microsoftu, ale... Przyjrzeliśmy się temu, ale dla standardowego konsumenta to wydatek rzędu tysięcy dolarów.

„IllumiRoom może poszerzyć możliwości gier, tworząc prawdziwie immersyjne doświadczenie. Może wyświetlić także wybrane elementy, jak wybuchy czy sprawić, że w salonie zacznie padać śnieg” - reklamował projekt producent. W IllumiRoom to Kinect skanuje otoczenie, a projektor zapewnia obraz na ścianach, a nawet meblach i innych obiektach w pokoju, wyświetlając efekty pogodowe czy eksplozje.

Poniżej prezentacja możliwości systemu na przykładzie Portal 2.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze