Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Humankind - osobliwość: co to jest, jak zebrać, korzyści

Zdobywanie surowców do rozwoju.

Osobliwości w grze Humankind to specjalne obiekty, które pojawiają się w losowych miejscach mapy. Do czego one służą, czy warto je zbierać i jak tego dokonać - na te pytania odpowiadamy na niniejszej stronie.

Na osobliwości (1) natrafisz już podczas pierwszej tury rozgrywki. Są to specjalne, generowane w losowych miejscach obiekty powiązane z surowcami - w głównej mierze żywnością, punktami nauki i punktami wpływu. Jeśli wyślesz dowolną jednostkę w tego typu miejsce, zbierze ona osobliwość.

Na ekranie wyświetli się wtedy informacja o tym co udało ci się zebrać (2). W trakcie pierwszych kilkunastu tur jest to twoje jedyne źródło punktów wpływu, a także sposób na zdobycie gwiazdek epoki by awansować do epoki starożytności.

Staraj się jednak zwracać uwagę na tego typu obiekty przez całą rozgrywkę. Z czasem korzyści nie są już tak wielkie jak w początkowych turach, jednak w dalszym ciągu są to dodatkowe surowce dla twojego imperium. Szczególnie przydają się te, które wygenerują punkty nauki, dzięki czemu skróci się czas aktualnie prowadzonych badań.

Poprzednio: Humankind - jak wydobywać zasoby

Spis treści: Humankind - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Humankind - budowa: kolejka tworzenia, koszt, czas budowy

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze