Skip to main content

Hogwarts Legacy bez mikropłatności i elementów sieciowych

W planach różne poziomy trudności.

Wczoraj Warner Bros. pokazało długi gameplay z Hogwarts Legacy. Po prezentacji, twórcy gry ujawnili kilka dodatkowych szczegółów o projekcie.

Chandler Wood, który w odpowiedzialnym za produkcję studiu Avalanche Software zajmuje się kontaktem z fanami, zapewnił na Twitterze, że w tytule nie pojawią się mikropłatności. Deweloper w ten sposób odpowiedział na „często zadawane pytanie”.

Gra osadzona jest w otwartym świecie i zaoferuje szereg rozmaitych aktywności oraz przedmiotów do zdobycia. Nic więc dziwnego, że niektórzy zaczęli się obawiać, że twórcy mogą dodać opcję kupowania elementów za prawdziwe pieniądze.

To nie wszystko, ponieważ w opublikowanym na blogu PlayStation wpisie podsumowującym wczorajszy pokaz Wood podkreślił, że Hogwarts Legacy to produkcja single-player. Innymi słowy nie pojawią się funkcje sieciowe.

Przedstawiciel Avalanche Software ujawnił także, że w planach są różne poziomy trudności. Twórcy przewidują szereg ustawień, by tytułem mogli się cieszyć gracze „o różnym stopniu umiejętności" - nawet jeżeli chcą zapoznać się tylko z fabułą.

Zobacz na YouTube

Hogwarts Legacy ukaże się pod koniec 2022 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i Switch. Gra jest prequelem głównej serii o Harrym Potterze - akcję osadzono bowiem w XIX wieku, czyli na długo przed wydarzeniami z książek i filmów.

Zobacz także