Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

High on Life - poradnik i najlepsze porady

Mechanika, bronie i najważniejsze wskazówki.

Witajcie! Przed wami poradnik do High on Life. To humorystyczna strzelanka science-fiction, której deweloperem jest między innymi twórca serialu „Rick i Morty”. Wcielamy się w łowcę nagród, który dysponuje arsenałem Gatlianów - kosmitów o wyglądzie i cechach broni palnych.

Zadaniem bohatera jest eliminacja wszystkich członków niebezpiecznego kartelu w obcej galaktyce. Dopiero po wykonaniu misji ludzkość będzie bezpieczna i będzie można wrócić do domu.

Życzymy miłej lektury i dobrej zabawy w High on Life!


Spis treści poradnika - skocz do sekcji:


Bronie - Gatlianie

Dowiedz się wszystkiego o Gatlianach - żywych pistoletach, które będą towarzyszyć ci podczas zabawy.


Mechanika i świat

Tu znajdziesz informacje o elementach rozgrywki, które mogą sprawić ci problemy. Poznasz też sekretne doświadczenie i dowiesz się, jak oglądać filmy.


Interfejs i wskazówki

Poniżej znajdziesz szczegółowy opis interfejsu gry High on Life. Niektóre elementy widoczne są jedynie po aktywacji skanera.

  1. Aktualny cel misji
  2. Podpowiedzi dotyczące sterowania
  3. Radar wrogów i skrzyń
  4. Pasek zdrowia i pancerza
  5. Magazynek używanej broni
  6. Dostępność ataku specjalnego
  7. Ilość pieniędzy i skrzyń zebranych w obszarze (widoczne przez chwilę po aktywacji skanera)

Wskazówki na start

- Zdrowie regeneruje się samoczynnie, pancerz zregenerujesz podnosząc żółte kapsułki, które wypadają często z pokonanych wrogów.

- W High on Life często staniesz przed wyborami – nie są one istotne dla zakończenia i zwykle wpływają jedynie na treść wypowiadanych dialogów.

- Możesz zmienić poziom trudności w trakcie rozgrywki z poziomu opcji gry, szczególnie jeśli nie dajesz sobie rady z jednym z bossów.

- Nie możesz powrócić do gry po eliminacji ostatniego bossa – wszystkie poboczne elementy rozgrywki (sekrety, znajdźki) muszą zostać zebrane przed podjęciem się ostatniego zlecenia.

- Jeśli irytuje cię nadmiar narracji, możesz zmienić w ustawieniach częstość z jaką jesteś zagadywany przez NPC lub Twoją broń.

- Nie umieraj po pokonaniu bossów – wielu graczy skarży się na problemy związane ze śmiercią zaraz po eliminacji bossa na arenie. Po załadowaniu ostatniego zapisu czasami nie można kontynuować gry. Uważaj więc na siebie i po walce z bossem zawsze wróć do domu przed zakończeniem gry.

- Zamiast przeładowania, zmień broń. Pistolety schowane w kieszeni przeładują się same, jeśli dasz im wystarczającą ilość czasu (kilkanaście sekund).

- Jeśli cele zadania nie wymagają od ciebie walki z przeciwnikami, możesz ich ominąć.

O autorze

Patrick Homa

Autor

Komentarze