Skip to main content

High on Life - wszystkie bronie Gatlians

Zestawienie i opis dostępnych pistoletów.

W High on Life dostępnych jest 5 różnych broni palnych, które posiadają odrębne cechy, charakterystykę i ataki specjalne. Poniżej przeczytasz, czym się różnią oraz jak je odblokować.


Na tej stronie:


Podstawowe wskazówki

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat dostępnych broni:

  • Każda broń posiada inny skuteczny zasięg ataku oraz różną ilość amunicji w magazynku;
  • Amunicja jest nieograniczona;
  • Przenosisz jednocześnie wszystkie odblokowane bronie i możesz się swobodnie między nimi przełączać;
  • Możesz zmienić broń zamiast ją przeładowywać – uzupełnienie amunicji nastąpi samoczynnie po kilkunastu sekundach, gdy broń jest schowana;
  • Każdy pistolet cechuje się innymi rodzajami pocisków oraz ataków specjalnych. Ich umiejętności pomogą ci pokonywać niedostępne obszary na planetach.

Kenny

Kenny to pierwsza broń w grze. 15 naboi, niska szybkostrzelność, wysoka celność i obrażenia. Bardzo dobrze sprawdza się, gdy potrafisz wycelować w głowę oponenta.

Atak specjalny: Glob Shot – wystrzeliwuje pocisk podobny do granatu. Słabsi wrogowie w zasięgu eksplozji zostają wyeliminowani, silniejsi – powaleni na ziemię. Wytrąci z równowagi także większość bossów. W trakcie eksploracji służy do obracania i zwalania platform oznaczonych zieloną ikoną.


Gus

Gus to pistolet typu strzelba. Posiada jedynie trzy naboje w magazynku, lecz każdy posiada kilka pocisków, które zadają wysokie obrażenia, jeśli przeciwnik stoi blisko. Nie jest to broń, którą można uznać za główną, lecz dobrze nadaje się jako podręczny zamiennik, gdy zostaniesz otoczony przez kosmitów.

Atak specjalny: Disc Shot – silny atak dyskiem, który przebija wrogów przed Tobą. Nie zadaje bardzo wysokich obrażeń, dlatego nada się jedynie do eliminacji grup słabych przeciwników. W przypadku walki z silniejszymi wrogami bądź bossem, będziesz w stanie kilkakrotnie odbić nożem tarczę, która powróci w Twoim kierunku po ataku. W trakcie eksploracji możesz wbić tarczę w ściany z czerwoną poświatą, by utworzyć platformę, na której możesz stanąć.


Sweezy

Odblokujesz Sweezy'ego po eliminacji Douglasa, trzeciego bossa. Jest to pistolet automatyczny mieszczący 25 pocisków. Niska celność na dystans i niezbyt wysokie obrażenia. Posiada także atak ładowany, który pochłania 10 naboi i zadaje zwiększone obrażenia. Ładowanie następuje, gdy przytrzymasz klawisz celowania.

Gdy wystrzelisz pociski w przeciwnika, zauważysz, że kryształy wbite w jego ciało przez chwilę nie znikają. Gdy użyjesz teraz ataku ładowanego, kryształy wybuchną zadając dodatkowe obrażenia. Jest to idealna technika do walki z bossami.

Atak specjalny: Time Bubble – osoby i przedmioty, które znajdą się w wystrzelonym bąblu poddane są efektowi spowolnienia czasu. Umiejętność słabo sprawdza się przeciwko bossom, ale jest nierzadko przydatna w trakcie eksploracji świata, szczególnie by zatrzymać obracające się wiatraki.


Creature

Creature to Gatlian, którego odblokujesz w trakcie zlecenia na eliminację Skrendel Bros. Posiada on 6 ładunków w formie potworków, które atakują wrogów przez kilka sekund. Jest to silny atak, również na bossów. Pozwala ci oddalić się od wroga, gdy ten nadal odnosi obrażenia. Podczas zlecenia nauczysz się korzystać z jego dodatkowej funkcjonalności: jego „dzieci” mogą zostać wystrzelone do rur i gniazd, by wykonać działania tam, gdzie bohater dojść nie może.

Atak specjalny: Birth Blast – w przypadku ataku specjalnego, mała kreatura przejmie kontrolę nad trafionym przeciwnikiem, by stanął po Twojej stronie.


Lezduit

Lezduit jest uważany za najsilniejszego z Garliansów. Odblokowany zostanie dopiero po pokonaniu Nipulona. Będziesz mógł więc posługiwać się nim tylko w czasie zadania eliminacji Gamnatousa.

Zachowuje się całkowicie inaczej niż pozostałe bronie: posiada 100 ładunków na magazynek, dzięki którym razi prądem pobliskich wrogów (kilku na raz). Jest to silny Gatlian, jednak tylko na krótkim dystansie, ponadto nie posiada ataku specjalnego.

Następnie: High on Life - jak nakarmić Gatliana

Spis treści: High on Life - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: High on Life - wszystkie filmy i jak je oglądać

Zobacz także