Skip to main content

High on Life - nóż: jak zdobyć, gdzie znaleźć

Kim jest Knifey i jak go używać.

Na tej stronie dowiesz się, jak zdobyć i do czego używać noża w High on Life, czyli Knifey’a. Poznasz cztery kluczowe zastosowania oraz sposób użycia noża w walce.


Na tej stronie:


Jak zdobyć nóż i do czego służy

Knifey’a (nóż także jest Gatlianem) w High on Life zdobywasz bardzo wcześnie: już podczas pierwszego zlecenia na eliminację 9-Torg. Ze względu na liczne zastosowania, jego zdobycie jest niepomijalnym elementem fabularnym.

Niemal najważniejsza funkcjonalność noża, to otwieranie skrzyń z monetami (Luglox) (1). Jest to jedno ze źródeł pesos, poza eliminacją bossów. Ponadto pełnią rolę sekretów do odnalezienia, a niektóre z nich zawierają karty kolekcjonerskie. Lugloxy znajdziesz na każdej planecie, a niebieskie oznaczenia na radarze wskażą Ci ich przybliżoną lokalizację (2). Natomiast ilość skrzyń otworzonych (3) i występujących w danym obszarze skrzyń widoczna jest w górnym prawym rogu ekranu, chwilę po aktywacji skanera.

Drugie zastosowanie noża jest oczywiste – walka wręcz. Z reguły powalisz pomniejszych przeciwników jednym ciosem, więksi zwykle padną za dwoma uderzeniami. Używany jest również do pozyskiwania próbek z pokonanych bossów jako dowód na wykonanie zadania. Knifey’a wykorzystasz też jako linę oraz pętlę: będziesz w stanie przemieszczać się nad rozpadlinami oraz pokonywać długie dystanse z użyciem torów i unoszących się owadów.

Knifey posiada tylko jedno dostępne ulepszenie – Stagger – dostępne za 1000 pesos. Będziesz wykonywał ataki szybciej, a więc możesz w krótkim czasie eliminować więcej otaczających Cię wrogów. Modyfikację zakupisz w Dreg Town w Big Deal Emporium (portal Port Terrene).


Czy mogę zabić Gene’a?

Gene, który rozsiadł się na kanapie w Twoim domu nie może zostać zabity, choć możesz go zaatakować, zaraz po zdobyciu noża, gdy powrócisz do domu.

Wybranie ataku spowoduje niegroźne skaleczenie Gene’a. Nie będzie widoczne przy kolejnym spotkaniu. Kosmita nie może zostać zabity przez bohatera.

Następnie: High on Life - 9-Torg: jak pokonać

Spis treści: High on Life - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: High on Life - jak nakarmić Gatliana

Zobacz także