Skip to main content

High on Life - 9-Torg: jak pokonać

Wskazówki dotyczące walki.

Na tej stronie opisany został sposób walki z pierwszym bossem - 9-Torg w High on Life. Walka z nią sprawia niektórym sporo problemów, dlatego poniżej przeczytasz, jak sobie z nią poradzić i jakie wykonuje ataki.

Walka z 9-Torg dzieli się na 3 etapy. Sekwencja specjalna następuje po redukcji odcinków paska zdrowia przeciwnika. Na początku boss używa podstawowego, powolnego ataku bronią, przed którym łatwo uskoczyć bądź schować się za skrzyniami. Drugi atak 9-Torg to powolny, świecący pocisk – wiedz, że możesz go odbić wciskając w ostatniej chwili przycisk ataku nożem. Boss nie uniknie tego pocisku i otrzyma sporo obrażeń.

W drugim etapie 9-Torg zanurza się w kwasie otaczającym arenę i wyskakuje w losowym miejscu na jednej z krawędzi areny, niszcząc ją. W tym momencie obserwuj radar, który wskaże miejsce pojawienie się bossa. Wykonuje on atak promieniem lasera – unikniesz go, podskakując (im dalej stoisz od bossa, tym lepiej).

Wskazówka: atak specjalny – Glob Shot – powoduje chwilowe powalenie bossa. Bądź pewny, że posiadasz pełny magazynek przed jego wykonaniem, by natychmiast po powaleniu oddać serię strzałów w jego stronę. Możesz też użyć noża do ataku, jednak nie zadaje on wysokich obrażeń, a przebywanie blisko bossa jest niebezpieczne.

Trzeci etap polega na zalaniu kwasem całej areny. W tym momencie używając Knifey’a zaczep się robali i lin w powietrzu. Przeskakuj między nimi, aż kwas nie zniknie – około 15 sekund. Po tym czasie sekwencja walki odnowi się.

Po wyczerpaniu zdrowia 9-Torga, musisz po raz ostatni utrzymać się w powietrzu przez około 20 sekund, by uniknąć śmiercionośnego ataku. Dopiero teraz będziesz w stanie pozyskać próbkę z ciała bossa i wrócić do domu, uciekając z areny przez właz.

Ciekawostka: po eliminacji 9-Torg, pojawi się 5-Torg zwisająca na linie. Możesz ją wyeliminować jako „sekretnego bossa”.

Następnie: High on Life - Warp Discs i Warp Crystals

Spis treści: High on Life - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: High on Life - jetpack: jak zdobyć plecak odrzutowy

Zobacz także