Skip to main content

Hideo Kojima opisuje stan prac nad Death Stranding 2. Za twórcami ważny etap

Ale do premiery daleko.

Hideo Kojima pojawił się w programie japońskiego radia NHK. Wśród poruszonych tematów znalazło się między innymi miejsce na raport na temat stanu prac nad Death Stranding 2: On the Beach.

Jak podsumowuje serwis Famitsu, słynny deweloper nie siedzi najwyraźniej na plaży, lecz zakończył niedawno jeden z kluczowych elementów opisywanej produkcji - gotowa jest już podobno gra aktorska, najwyraźniej zarówno pod względem sesji motion capture, jaki i pracy głosowej.

Brzmi dobrze, lecz przygotowany w ten sposób materiał musi teraz najwyraźniej „odleżeć” swoje, podczas gdy deweloperzy zajmą się szlifowaniem tytułu, dostosowywaniem poziomu trudności, balansowaniem rozgrywki, sterowania i tak dalej. Ten okres prac ma potrwać około roku.

Zobacz na YouTube

W ten sposób produkcja ukaże się już w 2025 roku, co nie będzie jednak większą niespodzianką, ponieważ o takim terminie mówiono już przy okazji zapowiedzi.

Kojima w swoim programie radiowym poruszył także temat trailera ujawniającego produkcję, opublikowanego na imprezie State of Play w styczniu. Jak mówił deweloper, materiał wideo służył może nie do końca jako prezentacja konkretów, ale bardziej rzut oka na ogólne założenia, motywy przewodnie oraz nowe i powracające postacie.

To wszystko jednak nieco „mimochodem”, ponieważ audycja w NHK służy głównie do realizowania pasji Kojimy w sferze filmów. Gościem w drugim odcinku był więc reżyser Takashi Yamazaki, odpowiedzialny w przeszłości choćby za obraz „Godzilla Minus One”.

Zobacz także