Skip to main content

PlayStation Showcase 2023 już dziś. Gdzie oglądać i czego się spodziewać

Wielki pokaz Sony.

Dziś 24 maja, więc o godzinie 22:00 ruszy wielki pokaz Sony - PlayStation Showcase. Ostatnia tego typu prezentacja odbyła się w kwietniu 2021 roku, więc po tak długiej przerwie oczekiwania są ogromne. Gracze z wypiekami na twarzy spekulują, jakie gry przyszykowało Sony, a w sieci lądują „przecieki”.

Co prawda w międzyczasie odbyły się inne pokazy, ale Sony rezerwuje na PlayStation Showcase raczej same najsmaczniejsze kąski i wielkie zapowiedzi. Dość powiedzieć, że na odsłonie z 2021 roku po raz pierwszy pokazano God of War Ragnarok - wraz z gameplayem - i ujawniono Marvel's Spider-Man 2.

Wygląda na to, że szykuje się wieczór pełen emocji, a poniżej przyglądamy się tytułom, które mogą zagościć na pokazie.


Jak oglądać pokaz Sony. PlayStation Showcase na żywo

PlayStation Showcase rozpocznie się 24 maja o godzinie 22:00 czasu polskiego. Transmisję można oglądać na oficjalnych kanałach Sony w serwisach YouTube i Twitch.

Wiadomo, że prezentacja potrwa ponad godzinę, więc będzie dłuższa niż większość pokazów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Sony jak zwykle jest oszczędne w przekazaniu dodatkowych informacji, zostawiając niespodzianki na sam event, jednak zapowiada „spojrzenie na kilka nowych dzieł PlayStation Studios, a także urzekające gry od partnerów zewnętrznych oraz twórców indie”.

Na pokazie pojawią się nie tylko gry zmierzające na PS5, ale również PlayStation VR2.


Jakie gry możemy zobaczyć na pokazie

Jakiś czas temu w sieci rozprzestrzenił się obrazek pokazujący rzekomą listę gier, które mają zagościć na PlayStation Showcase. Warto jednak zaznaczyć, że to fałszywka, na co wskazują błędy w zapisie tytułów gier (jak „Spider-man 2” zamiast Marvel's Spider-Man 2 czy „Half Life Alyx” zamiast Half-Life: Alyx).

Leaked PlayStation: Showcase 2023 lineup featuring: Silent Hill 2
by u/IAmThatDuckDLC5 in silenthill

Skoro zdemaskowanie popularnego „leaku” mamy za sobą, czas na przewidywania i domysły, które - jakby nie patrząc - częściowo pokrywają się z powyższą listą.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa zobaczymy Marvel's Spider-Man 2, które ma przecież zadebiutować jeszcze w tym roku, a wciąż nie widzieliśmy gameplayu, a jedynie zwiastun. A skoro o studiu Insomniac Games mowa, to pracują oni nad jeszcze jedną grą na licencji Marvela - Wolverine. Ta gra to aktualnie całkowita zagadka, którą może jednak rozwiązać PlayStation Showcase.

Na pokazie mogą zagościć też dwie odsłony hitowej serii japońskich RPG. Gameplay z Final Fantasy 16 i nowy zwiastun to prawdopodobne punkty programu, ale jest jeszcze Final Fantasy 7 Rebirth, czyli druga część remake'u FF7, której premiera jest jednak nieco odleglejsza (aktualne plany zakładają przełom 2023 i 2024 roku).

Naughty Dog już od dłuższego czasu pracuje nad wieloosobową grą The Last of Us i stawiamy na to, że więcej szczegółów poznamy dzisiaj. Czy będzie to tytuł free to play? Nie jest to wykluczone. Od kilku tygodni dość intensywnie mówi się też o rzekomym remake'u Metal Gear Solid 3, a informatorzy spierają się raczej nie o to, czy gra w ogóle istnieje, a raczej o to, czy będzie grą na wyłączność PlayStation.

Życzylibyśmy też sobie, żeby na pokazie pojawiło się Silent Hill 2 Remake, Death Stranding 2 czy Baldur's Gate 3. Jest jeszcze Ghost of Tsushima, a w przypadku tej marki życzenia są dwa: albo druga część serii, albo port pierwszej na PC. A może oba są możliwe?

Pozostaje jeszcze kwestia PlayStation VR2, a w tym kontekście sporo mówi się o potencjalnym wydaniu Half-Life Alyx na nowe gogle Sony. To gra tak dużego kalibru, że mogłaby przekonać kolejne osoby do nabycia headsetu, choć wszystko zależy od tego, czy japońska korporacja dogadała się z Valve. Ogłoszenie konkretnej daty premiery Beat Saber na PS VR2 także jest prawdopodobne - fani wirtualnej rzeczywistości już i tak zbyt długo czekają na ten świetny tytuł.

Read this next