Skip to main content

Death Stranding 2 lub Overdose na The Game Awards? Hideo Kojima zaprasza na imprezę

Chyba szykuje coś specjalnego.

Dokładnie za miesiąc odbędzie się ostatnia duża impreza gamingowa w tym roku - The Game Awards. Do oglądania transmisji z gali zachęca sam Hideo Kojima, co może sugerować, że na wydarzeniu zobaczymy jedną z jego nadchodzacych produkcji.

Hideo Kojima, czyli główny twórca takich serii jak Metal Gear Soilid oraz Death Stranding opublikował na swoim Twitterze/X krótki post z grafiką promującą start sprzedaży biletów na The Game Awards. Wpis nie został opatrzony żadnym komentarzem, ale przekaz jest raczej jasny - „oglądajcie The Game Awards”.

Nie mamy pewnoci, czy Kojima zapowiada w ten sposób swój udział w wydarzeniu, czy też pomaga promować imprezę swojego dobrego kolegi, Geoffa Keighleya, ale możemy podejrzewać, że wpis nie pojawił się bez powodu. Japoński twórca od lat mocno związany jest z coroczną galą wręczania „gamingowych Oscarów”, gdzie pojawiał się już wielokrotnie.

Choć to tylko domysły, to bardzo prawdopodobne jest, że Kojima zaprasza na imprezę, ponieważ przygotował na tę okazję specjalny zwiastun lub jakieś poważne ogłoszenie związane z jednym ze swoich nadchodzących projektów. Biorąc pod uwagę to, że na najbardziej zaawansowanym etapie jest Death Stranding 2, to prezentacji właśnie tego tytułu powinniśmy spodziewać się na The Game Awards 2023.

Zespół Kojimy pracuje też nad innymi projektami, jak choćby Overdose, czyli tajemnicza produkcja dla Microsoftu, której rozgrywka ma w nowatorski sposób wykorzystywać funkcję grania w chmurze, jednak znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zobaczymy ciąg dalszy historii Sama Bridgesa. Gala The Game Awards 2023 odbędzie się w nocy z 7 na 9 grudnia.

Zobacz także