Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hideo Kojima nie musiał się starać, by rozbudzić fanów Death Stranding 2

Wystarczył jeden wpis.

Oczekiwania wobec tegorocznej edycji The Game Awards 2023 są bardzo wysokie, z czego dobrze zdają sobie sprawę zarówno organizatorzy, jak i twórcy gier. Pewien tajemniczy wpis w serwisie X może sugerować, że jedną z atrakcji wydarzenia będzie Death Stranding 2.

Nie jest wielką tajemnicą, że Hideo Kojima - szef Kojima Productions - jest w bardzo dobrych relacjach z Geoffem Keighleyem, odpowiadającym za organizację The Game Awards. Obaj panowie lubią też najwyraźniej bawić się oczekiwaniami graczy. Tym razem japoński deweloper opublikował w serwisie X kilka grafik przedstawiających - najprawdopodobniej - proces miksowania muzyki.

Nie byłoby w tym nic ekscytującego, gdyby w komentarzach pod wpisem nie pojawiła się emotka zaskoczonych oczu, opublikowana przez oficjalny profil The Game Awards. Jakby dramaturgii było jeszcze za mało, chwilę później ikonka zniknęła. Opcje są dwie: albo ktoś zapomniał się przelogować z oficjalnego konta, albo organizatorzy celowo podkręcają emocje przed imprezą.

The Game Awards 2023 wydaje się idealną okazją do prezentacji Death Stranding 2. Niewykluczone jednak, że Kojima przygotował na tę okazję specjalny zwiastun albo ogłoszenie powiązane z którymś z innych projektów. Przypomnijmy bowiem, że japońskie studio pracuje równocześnie nad Overdose - tajemniczą produkcją dla Microsoftu. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że w końcu zobaczymy kontynuację historii Sama Bridgesa.

Na ten moment nie pozostaje nic innego, jak czekać na konkrety. Przypomnijmy, że The Game Awards 2023 rozpocznie się 8 grudnia o godzinie 1:30 polskiego czasu. Oprócz masy nowych trailerów i zapowiedzi, w rozkładzie imprezy jest oczywiście rozdanie nagród dla najlepszych gier tego roku. Pełną listę nominowanych tytułów znajdziecie w tym artykule.

Read this next