Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hellblade: Senua's Sacrifice ulepszone z myślą o Xbox Series X i S

Jest nawet ray tracing.

Deweloperzy z Ninja Theory przygotowali aktualizację gry Hellblade: Senua's Sacrifice wydanej w 2017 roku. Patch przeznaczony dla wersji na Xbox Series X/S wprowadza między innymi ray tracing.

Ponadto, twórcy przygotowali do wyboru tryb kładący nacisk na rozdzielczość, dzięki któremu na mocniejszej konsoli można zagrać w 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Za ulepszenia odpowiada między innymi polskie studio QLOC. Deweloperzy pomagali choćby przy oświetleniu, usprawnieniu działania różnych trybów graficznych czy funkcji Smart Delivery.

Senua jest celtycką wojowniczką, która przeżyła traumatyczne wydarzenia podczas najazdu Wikingów. Podczas wirtualnej podróży gracze zmagają się z psychicznymi problemami bohaterki, manifestującymi się fizycznie.

Gra stawia przede wszystkim na eksplorację i proste zagadki środowiskowe. Najważniejsze jest poznawanie historii bohaterki, która stara się dotrzeć do Helheim i zdjąć z siebie klątwę.

Ninja Theory pracuje obecnie nad Senua's Saga: Hellblade 2. Data premiery sequela nie jest jeszcze znana. Do tej pory nie pokazano też żadnych fragmentów rozgrywki. Wiadomo tylko, że mamy do czynienia z bezpośrednią kontynuacją.

O autorze
Komentarze