Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Infinite - misja Rekonstrukcja: Główna Iglica

Platforma obserwacyjna, Adiutant.

W tej misji Master Chief w końcu naprawdę pokrzyżuje plany Wygnanych i Heroldki. By to zrobić, musisz dostać się na sam szczyt Głównej Iglicy. Spotkasz tam też znajomego bossa, który wróci, nieco ulepszony, żeby przeszkodzić ci w wykonaniu zadania.


Na tej stronie:


Na platformę

Gdy wjedziesz windą grawitacyjną na końcu etapu Sieć, pokonaj parę dronów i użyj konsoli dostępu (1).

Po krótkiej scence przejdź do przodu. Musisz wspinać się, dzięki wyrzutni linki, na kolejne kolumny, by dostać się na wyższy poziom. Strzelaj w miejsca oznaczone cienkimi, niebieskimi liniami (2).

Na górze musisz pokonać tylko małe grupy przeciwników i dotrzesz do terminala kontrolnego (3), który jednak wymaga zasilania.

Na szczęście wystarczy, że przejdziesz do prawej części obszaru, a znajdziesz tam tygiel mocy (4). Wróć z nim do terminala i aktywuj go, już z zasilaniem, by uruchomić windę grawitacyjną.

Wejdź w strumień grawitacji, a na górze, kiedy przejdziesz korytarzem, zobaczysz pomarańczowe światła. Idź w lewo i podciągnij się linką wyżej, pokonaj wrogów i użyj panelu kontrolnego (5), by otworzyć kolejne drzwi. Wybiegnie zza nich trochę wrogów.

Na samym końcu drogi, po pokonaniu wrogów, wejdź w portal (6), a w nowym obszarze podążaj prosto, kolejnymi drzwiami.

Podążając do celu musisz wyeliminować sporo przeciwników. Pamiętaj o patrzeniu na radar (7), by lepiej orientować się w położeniu wrogów względem bohatera.

Kiedy trafisz do korytarza, uważaj na szarżujących wrogów. Na końcu wejdź do pola grawitacyjnego (8), które uniesie cię wyżej.

Trafisz do wielkiej sali z przeciwnikami. Uważaj szczególnie na niepozorne drony, które wylatują co jakiś czas z otworów w ścianach (9). Zadają mało obrażeń, ale można je przeoczyć.

Gdy pokonasz wszystkich, albo nawet wcześniej, udaj się do kolejnego portalu (10), którym przeniesiesz się do komnaty, w której pojawi się boss - gdy przeskoczysz na główną platformę.


Boss: Adiutant

Tego bossa już znasz - to ponownie Adiutant Decyzji. Jest tylko nieco silniejszy i może powodować, że kolumny zaczną chować się w podłodze, co zabierze ci cenną osłonę.

Ponownie jednak celem jest trafianie w kończyny (11) przeciwnika.

Pamiętaj o korzystaniu ze stojaków z bronią (12), by regularnie uzupełniać amunicję. Tutaj najlepiej stosować broń laserową lub rażącą elektrycznością.

Pamiętaj, że kiedy zniszczysz kończynę bossa, na chwilę się on zatrzyma. To oznacza, że za moment użyje potężnego lasera - chowaj się wtedy. Po walce dostaniesz się na platformę obserwacyjną.

Tam musisz pokonać wrogów, w tym statki bojowe (13). Na szczęście na platformie znajdziesz wyrzutnie rakiet.

Po starciu użyj terminalu, by zaczęła się scenka.

Następnie: Halo Infinite - misja Rozrachunek: Repozytorium

Spis treści: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Halo Infinite - misja Rekonstrukcja: Sieć

O autorze

Komentarze