Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gwiazda „Jokera” zagra w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego

Joaquin Phoenix i Rooney Mara wystąpią w „The Island”.

Joaquin Phoenix i Rooney Mara wystąpią w filmie „The Island” polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego. Produkcja przedstawi historię amerykańskiej pary, która odwraca się od cywilizacji, aby zbudować odosobniony raj na bezludnej wyspie.

To kolejne duże wyróżnienie dla polskiej kinematografii po tym, jak dowiedzieliśmy się, że Marcin Dorociński zagra w następnej części „Mission: Impossible” u boku Toma Cruise’a. Joaquin Phoenix to m.in. zdobywca wielu nagród za główną rolę w filmie „Joker” z 2019 roku. Natomiast Rooney Mara to aktorka dwukrotnie nominowana do Oscara za wyjątkowe występy w produkcjach „Dziewczyna z tatuażem” i „Carol”.

Pamiętajmy jednak, że Pawlikowski również może pochwalić się sukcesami na arenie międzynarodowej i jest jednym z najbardziej cenionych obecnie twórców filmowych. W swojej gablocie posiada Oscara za film „Ida”, a jeszcze kilka lat temu był nominowany do tej samej nagrody za „Zimną wojnę”.

Oscar dla filmu „Ida” był wielkim wyróżnieniem dla polskiego reżysera

- Paweł jest mistrzem mocnego dramatu i nie ma sobie równych w tworzeniu atrakcyjnych, ale emocjonalnie złożonych postaci, szczególnie w sprawach sercowych - powiedział Tanya Seghatchian, producent widowiska „The Island” w rozmowie z portalem Variety.

Film jest luźno oparty na prawdziwej historii, w której to romantyczne marzenie zwykłej pary zostaje przerwane przez chciwych ludzi, chcących za wszelką cenę wybudować luksusowy hotel na atrakcyjnej ziemi.

- W naszym wspólnym projekcie walka o władzę, miłość i śmierć są wzmocnione przez styl Pawła, który zintegruje dzikie piękno natury bezludnej wyspy z historią. Dzięki genialnej obsadzie ta mordercza tajemnica, osadzona w epickim krajobrazie, będzie wydawała się ponadczasowa, ale jej tematy są współczesne, uniwersalne i bardzo bliskie - przyznał Seghatchian.

Zdjęcia do „The Island” rozpoczną się w 2023 roku.

O autorze
Komentarze