Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Marcin Dorociński dołącza do obsady „Mission: Impossible”. To jego kolejny zagraniczny sukces

Zagra u boku Toma Cruise’a.

Marcin Dorociński oficjalnie zagra w amerykańskiej superprodukcji pt. „Mission: Impossible - Dead Reckoning”. Wystąpi u boku Toma Cruise’a, związanego z popularną serią filmów akcji od wielu lat.

Dorociński jest jednym z najbardziej zapracowanych aktorów na naszym rodzimym rynku. Widzowie mogą go kojarzyć z takich filmów jak „Psy 3. W imię zasad”, „Pitbull. Ostatni pies”, „Róża” czy „Jack Strong”. Po sukcesie na polskim podwórku postanowił jednak podbijać świat.

Z usług artysty już dwa razy skorzystał Netflix. Najpierw obsadził go w roli Borgova, szachisty pochodzącego z ZSRR, w miniserialu „Gambit królowej” z 2020 roku. Potem zaprosił go do drugiej odsłony serii „Wikingowie: Walhalla”, gdzie wcielił się w wielkiego księcia Rusi Kijowskiej, Jarosława Mądrego z dynastii Rurykowiczów. Premiera w 2023 roku.

Występ w serialu „Gambit królowej” otworzył drzwi polskiemu artyście na światowym rynku

Teraz aktor weźmie udział w filmie „Mission: Impossible - Dead Reckoning”, chociaż - jak sam przyznaje - droga do tego osiągnięcia wcale nie była usłana różami. Dorociński wiele razy brał udział w zagranicznych castingach i wysyłał producentom swoje self-tape’y, czyli specjalne materiały, w których aktor pokazuje umiejętności.

- Pierwszym castingiem, który otrzymałem od mojej londyńskiej agencji był „Mission: Impossible - Ghost Protocol”. Przegrałem - napisał artysta na swoim profilu na Facebook’u. - Od tego czasu nagrałem ponad 1200 self-tape’ów. I przegrałem je wszystkie. Pierwszy self-tape wygrałem w zeszłym roku - po ponad dziesięciu latach żmudnych nagrań, wielkich nadziei i starań. Po 1200 wcześniejszych bolesnych i dotkliwych porażkach.

- I te dwa wygrane castingi były do „Wikingowie: Walhalla” i „Mission: Impossible - Dead Reckoning”. I teraz mogę dzielić się moją radością z Wami. Dlatego wierzcie w swoje marzenia i nie poddawajcie się. Wasz wielki sen, wyczekane marzenia mogą czekać za rogiem. Cierpliwości i odwagi. Szerokości!

Marcin Dorociński to niejedyny polski aktor, grający w zagranicznych produkcjach. Warto wspomnieć chociażby o Piotrze Adamczyku, który wystąpił w serialu Marvela pt. „Hawkeye”, gdzie wcielił się w jednego z członków Dresiarskiej Mafii.

„Mission: Impossible - Dead Reckoning” pojawi się na dużym ekranie w dwóch częściach. Daty ich premier zaplanowano na 14 lipca 2023 roku i 28 czerwca 2024 roku.

O autorze
Komentarze