Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Guardians of the Galaxy miało mieć multiplayer

Ujawnia CV jednego z byłych twórców gry.

  • Twórcy Guardians of the Galaxy pracowali nad trybem sieciowym gry
  • Z nieznanych przyczyn wariant porzucono

Zapowiedziane niedawno Guardians of the Galaxy, czyli gra o Strażnikach Galaktyki, zaoferuje wyłącznie kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, ale okazuje się, że na pewnym etapie rozważano dodanie do projektu multiplayera.

Tak wynika z internetowego CV jednego z deweloperów, który już nie jest zaangażowany w rozwój tytułu. Simon Larouche pomiędzy marcem 2017 roku a lutym 2018 roku pracował nad produkcją na podstawie komiksów Marvela, pełniąc funkcję reżysera rozgrywki sieciowej.

Z wpisu mężczyzny w serwisie LinkedIn wynika, że moduł zabawy wieloosobowej ostatecznie skasowano. Nieznane są jednak przyczyny podjętej decyzji. Przypomnijmy, że w Guardians of the Galaxy pokierujemy tylko jedną postacią - Starlordem, liderem Strażników Galaktyki.

Larouche obecnie jest zatrudniony w studiu Guerilla Games, które odpowiedzialne jest między innymi za serię Horizon o przygodach Aloy. W zespole deweloper pracuje nad niezapowiedzianym jeszcze, „sekretnym” projektem.

Guardians of the Galaxy ukaże się 26 października na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One i Switch (poprzez chmurę).

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze