Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Guardians of the Galaxy - dowodzenie drużyną: rozkazy, zdolności

Jak korzystać ze zdolności specjalnych członków drużyny.

W grze Strażnicy Galaktyki możesz wydawać polecenia towarzyszom z drużyny. Dzięki temu będą korzystali ze specjalnych zdolności w walce, a także zrobią użytek ze swoich umiejętności w trakcie eksploracji. Z tej strony dowiesz się jak wydawać rozkazy.

Gdy podczas eksploracji natrafisz na miejsce, które wymaga wykorzystania zdolności któregoś z członków drużyny, na ekranie wyświetli się stosowny komunikat (1).

Wciśnięcie wskazanego przycisku otworzy nowe menu, gdzie będziesz mógł wybrać sojusznika (2), który upora się z danym problemem.

Dzięki temu możesz poprosić Draxa o przeniesienie bądź przesunięcie ciężkiego obiektu, Rocket wejdzie do wąskiego przejścia, by otworzyć drzwi, Groot zbuduje kładkę, po której przejdzie drużyna, a Gamora przetnie mocowania obiektu, by stracić go na ziemie.

Tego typu momentów w grze jest całe mnóstwo - i zawsze jesteś o nich informowany stosownym komunikatem.

W walce z kolei wykorzystasz już konkretne zdolności specjalne. W tym celu przytrzymaj klawisz Shift (LB i L1 w przypadku wersji konsolowych) by otworzyć menu wyboru strażników (3).

Wybierz interesującą cię postać, by w nowym okienku pojawiły się jej zdolności specjalne (4). Początkowo będzie tutaj jedna umiejętność, z czasem odblokujesz kolejne - maksymalnie cztery dla każdej postaci.

By aktywować zdolności po prostu ją wybierz, wcześniej namierzając wroga, którego chcesz nią objąć. Sojusznik natychmiast przystąpi do działania. Po aktywacji zdolności musisz odczekać kilkadziesiąt sekund, zanim dana postać będzie mogła ponownie cię wspomóc - lecz pozostali sojusznicy będą cały czas do dyspozycji.

Spis treści: Guardians of the Galaxy - Poradnik, solucja

Poprzednio: Guardians of the Galaxy - sterowana postać: czy można zmienić

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze