Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA Online dostało ray tracing i sześć misji fabularnych

Początek nowego etapu.

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia, GTA Online otrzymało grudniową aktualizację. Konsole PS5 i Xbox Series X dostały ray tracing, ale jest też sporo innych nowości na pozostałych platformach, w tym szereg misji do wykonania.

Jeśli o śledzeniu promieni mowa, zakres możliwości jest dość ograniczony, ponieważ otrzymujemy bardziej realistyczne odbicia, choćby na mokrych powierzchniach czy szybach. Co więcej, efekt włączymy tylko w trybie jakości, a więc maksymalnie w 30 klatkach na sekundę.

O ray tracingu na konsolach mówiono już w przeszłości, jeszcze przed premierą natywnej konwersji Grand Theft Auto Online na konsole obecnej generacji. Nie jest obecnie jasne, czy i kiedy funkcja mogłaby pojawić się też na PC, lecz wzmianki o niej znaleziono w plikach gry wiele miesięcy temu.

To oczywiście nie wszystko. Aktualizacja 1.64 dla GTA Online to także sześć misji fabularnych, rozpoczynających nowy, szerszy rozdział w popularnej grze. W głównych rolach dobrze znany Ron oraz frakcja Fooligan, zajmująca się rozprowadzaniem narkotyków.

Ze scenariuszami związane jest mobilne laboratorium, służące za nowy biznes. Jest też szereg innych pojazdów, jak supersamochód Överflöd Entity MT, furgonetki Zirconium Journey II oraz BF Surfer Custom, motocykl Manchez Scout C czy amerykańskie „muscle” w postaci Declasse Tulip M-100.

Rockstar wprowadził również „setki” elementów kosmetycznych w sklepach odzieżowych, kolejne tatuaże i fryzurę dla modeli kobiecych. Wyeliminowano sporą porcję błędów i dodano nowe funkcje ułatwiające życie, jak zamawianie rowerów z dostawą do gracza czy ukrywanie kontaktów w telefonie.

Read this next