Skip to main content

Gracze zaniżają ocenę Shadow of the Tomb Raider na Steamie z powodu promocji

Za szybka obniżka ceny?

Użytkownicy Steama masowo przyznają Shadow of the Tomb Raider negatywne oceny z powodu stosunkowo szybkiej obniżki ceny aż o 34 procent. Gra zadebiutowała 14 września.

Niedługo po premierze produkcja Crystal Dynamics mogła się pochwalić w większości pozytywnymi recenzjami na platformie Valve. W zeszłym tygodniu rozpoczęto jednak promocję (-34 proc. dla zwykłej edycji i -47 proc. dla specjalnej), co poskutkowało zmianą ocen na „mieszane”.

Shadow of the Tomb Raider padł ofiarą tzw. „review bombingu”, czyli celowego, masowego zaniżania ocen w akcie buntu. Produkcja otrzymała niemal 200 negatywnych opinii wkrótce po rozpoczęciu promocji, a w kolejnych dniach publikowano nowe. Szczególnie niezadowolone są osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe.

Fala negatywnych ocen to popularny sposób wyrażania sprzeciwu

„Za krótka, a poza tym przeceniona dosłownie miesiąc po debiucie, tylko żeby wkurzyć prawdziwych wielbicieli serii. Pojawiają się glitche, a gra potrafi się zawiesić. Jestem ogromnym fanem serii, ale to wszystko mnie zawiodło” - głosi jedna z recenzji.

„Wyprzedaż miesiąc po premierze, to jakieś żarty?” - napisał inny użytkownik Steama.

Zobacz: Shadow of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja

Shadow of the Tomb Raider zadebiutował też na PlayStation 4 i Xbox One. „To świetne zwieńczenie trylogii, z piękną oprawą i wymagającą, niemal bezbłędnie przemyślaną rozgrywką” - napisaliśmy w naszej recenzji.

Zobacz także