Skip to main content

Gracze narzekają na plagę oszustów w becie Call of Duty: Modern Warfare 2

Przedsmak tego, co nas czeka?

Jeszcze dzisiaj trwają testy Call of Duty: Modern Warfare 2. W weekend rozpoczęła się otwarta faza na PC, co przełożyło się na spory napływ oszustów na pole walki.

Cierpią nie tylko uczciwe osoby na komputerach osobistych, ale także posiadacze konsol, gdzie domyślnie włączony jest cross-play. Ci ostatni apelują, by standardowo włączona była rywalizacja wyłącznie pomiędzy PlayStation i Xboksami, z pominięciem PC.

Brzmi znajomo? Przypomnieć można, że niemal identyczne oskarżenia i argumenty padały podczas przedpremierowych testów ubiegłorocznego Call of Duty: Vanguard oraz Black Ops Cold War z 2020 roku.

Jak widać w materiale wideo powyżej, metody działania są standardowe - oszuści widzą przez ściany i automatycznie celują. Ujęcia tegop typu są szczególnie popularne w aplikacji TikTok, gdzie służą między innymi do reklamowania miejsc, gdzie stosowne oprogramowanie można kupić.

Co z zaawansowanym systemem zabezpieczeń od Activision, pod nazwą Ricochet? Nie jest obecnie jasne, czy ten jest aktywny już w wersji beta. Odpowiedzialne za prace studio Infinity Ward zapewniło na Twitterze, że „podejmuje działania w sprawie cheaterów i hakerów”, choć nie wiadomo, co to oznacza.

Zobacz także