Skip to main content

Gracze chcą wskrzesić The Crew. Fanowski projekt pozwala już na swobodną jazdę po mapie

Działa także garaż i tuning.

Po nagłym wyłączeniu przez Ubisoft serwerów The Crew gracze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i wskrzesić niedostępną normalnie produkcję. Fanowski projekt stara się przywrócić większość funkcji tytułu do zabawy w trybie offline, a ostatnio jego twórcy dokonali istotnego postępu.

Jak informuje serwis The Gamer, projekt The Crew Unlimited w najnowszej wersji pozwala już na swobodną eksplorację mapy, a także personalizację pojazdów i kupowanie nowych w garażu. Autorzy ogłosili także, że przepisali od podstaw kod systemu nagród Smart Loot. Teraz będzie przyznawał nagrody zależnie od poziomu samochodu, a nie za wykonywanie różnych aktywności albo zdobywanie osiągnięć.

Wygląda więc na to, że prace idą w bardzo dobrym tempie, zwłaszcza że jeszcze w kwietniu twórcom udało się jedynie wejść do menu gry. Z okazji dokonanego postępu jeden z twórców opublikował na swoim kanale YouTube film, przedstawiający przejażdżkę z Detroit do pasma górskiego Black Hills, przejeżdżając po drodze przez Chicago. Po drodze udało się także zdobyć punkty doświadczenia samochodu poprzez odwiedzanie „słynnych miejsc” na trasie.

Zobacz na YouTube

Przypomnijmy, że The Crew zniknęło ze sprzedaży niespodziewanie w połowie grudnia zeszłego roku, ale serwery pozostały aktywne do końca marca. Wydawca tłumaczył wówczas, że taką, a nie inną, decyzję podjęto ze względu na „zmiany w infrastrukturze serwerowej oraz zawiłości licencyjne”. Oliwy do ognia dodał także fakt, że po wyłączeniu gry niektórzy gracze zaczęli raportować o tym, że tytuł jest usuwany z ich kont Ubisoft Connect.

Jeśli natomiast chodzi o same szczegóły gry, to została ona wydana w 2014 roku na PC, PS4, Xbox One oraz - co ciekawe - Xboxa 360. W grze wcielamy się w kierowcę Alexa Taylora, utalentowanego kierowcę, który został niesłusznie skazany za śmierć brata Daytona. Pięć lat później zgłasza się do niego agentka FBI, która oferuje mu wyjście z więzienia pod warunkiem współpracy i znalezienia prawdziwego winnego.

W okolicach premiery gra imponowała olbrzymią mapą, która obejmowała - w odpowiednio zmniejszonej skali - cały teren Stanów Zjednoczonych. Tytuł zdobył dużą popularność, przyciągając w ciągu dwóch lat od premiery 10 milionów graczy. Do gry wydano także dwa dodatki: Wild Run dodawał do gry motocykle, natomiast Calling All Units pozwalało graczom wcielić się w policjantów.

Zobacz także