Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra o łodzi podwodnej ze skokiem popularności - wszystko przez zaginionego Titana

Twórca nie jest zadowolony.

Iron Lung to nietypowy horror, w którym sterujemy klaustrofobiczną łodzią podwodną w oceanie pełnym krwi na obcej planecie. Gracze wydają się znajdywać w tym nawiązania do prawdziwego świata, czyli do zaginięcia Titana, który planował dotrzeć do wraku Titanica.

Od kilku dni trwają poszukiwania tej jednostki firmy OceanGate Expeditions i znajdujących się na pokładzie podróżników. Tymczasem część użytkowników Steama żartuje z sytuacji w recenzjach opisywanego tytułu, porównując na przykład cenę: 6 dolarów za Iron Lung w porównaniu z 250 tys. dol. za rejs w Titanie.

Gracze od razu doszukali się też archiwalnych materiałów wideo, prezentujących choćby fakt, że pojazd korzystał z mało zaawansowanego wyposażenia w sferze sterowania. „Dla pełnej immersji grałem na Logitechu F710 z trójką moich bogatych znajomych” - komentuje jeden z nich.

Iron Lung zanotowało skok nie tylko w popularności, ale i w sprzedaży - choć mowa o „skoku” z bardzo niskiego pułapu. Wydawać by się mogło, że samotny deweloper - David Szymanski - powinien być zadowolony z sytuacji, lecz ma pewne zastrzeżenia.

„Zdecydowanie widzę czarny humor w tej całej sprawie z Titaniciem, ale... Iron Lung stanowi najbardziej koszmarną rzecz, jaką mogłem sobie wyobrazić, a świadomość, że prawdziwi ludzie są teraz w takiej sytuacji, jest dość przerażająca, nawet jeśli doprowadziły do tego ich własne, złe decyzje” - napisał twórca na Twitterze.

„Wszystkie te żarty są może przezabawne, ale na miłość boską, nikt nie powinien umierać w ten sposób - dodał twórca niepozornego Iron Lung, które w najbliższej przyszłości doczeka się nawet ekranizacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Iron Lung

PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze