Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror Iron Lung doczeka się filmowej adaptacji… od youtubera

Jest pierwszy trailer.

Iron Lung to nietypowy horror Davida Szymanskiego, twórcy cenionego Dusk. Produkcja musiała zrobić spore wrażenie także na youtuberze „Markiplier”, który szykuje filmową adaptację.

Tytuł ukazał się w marcu ubiegłego roku, oferując krótką przygodę pod wodą. Wcielamy się w pilota klaustrofobicznie małej łodzi podwodnej, eksplorującego ocean krwi na obcym księżycu. Jak można się domyślać, odkrywane sekrety nie należą do przyjemnych.

Napięcie potęguje fakt, że dysponujemy bardzo ograniczonym sprzętem. Jednostka pływająca pozbawiona jest okien, a kluczowe jest odpowiednie ustawienie sprzętu, by wykonać zdjęcie prymitywnym aparatem fotograficznym. Wszystko to w oprawie graficznej w stylu retro, idealnie pasującej do konceptu.

Tytuł spotkał się z ciepłym przejęciem, a 93 procent z niemal 5,5 tys. recenzji na Steamie jest dzisiaj pozytywnych. Wszystko to przyciągnęło najwyraźniej uwagę Marka Edwarda Fischbacha, znanego lepiej jako „Markiplier”. Amerykański youtuber posiada niemal 35 milionów subskrybentów, a teraz samodzielnie finansuje filmową adaptację.

Biorąc pod uwagę skromne założenia Iron Lung - pulpit w malutkiej łodzi podwodnej - zapewne nie wyda zbyt wiele, choć liczy się zapewne odtworzenie mrocznej atmosfery, a nie efekty specjalne. Sam zainteresowany napisze też scenariusz i wcieli się w główną postać. Zaangażowano także Caroline Kaplan.

Pewne wskazówki na temat projektu pojawiły się już w lutym, gdy David Szymanski zapowiadał przygotowanie właśnie takiego filmu. Większość obserwujących dewelopera na Twitterze uznała to wtedy za żart - lub marzenie.

Nie znamy zbyt wielu szczegółów, takich jak data premiery. Szymanski zapewnia, że jest „mocno zaangażowany” w prace i nawet pojawi się w produkcji. Jeśli mowa o długości, całość ma być „normalnym” filmem, a nie krótkometrażowym projektem.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze