Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gotham Knights - najlepsza postać: którego bohatera wybrać

Różnice i style gry.

Gotham Knights oferuje cztery postacie do wyboru. O ile podstawy rozgrywki pozostają niezmienione w każdym przypadku, to warto wybrać takiego bohatera, który pasuje do twojego stylu gry.

UWAGA: choć na początku gry wybierasz postać, możesz ją potem zmienić, jeśli ci się nie spodoba. Decyzja nie jest więc ostateczna.

Jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi na pytanie, to spójrz na poniższą listę z krótkimi informacjami odnośnie tylu gry:

  • Batgirl - najbardziej zbalansowany bohater; rozgrywka zbliżona do serii Batman Arkham; połączenie otwartej walki i skradania; hakowanie urządzeń; skupianie się na jednym wrogu podczas walki
  • Robin - nastawianie na skradanie i ogłuszanie wrogów
  • Nightwing - nastawienie na walkę w stylu akrobatycznym i szybkim; szybkie poruszanie się po polu walki
  • Red Hood - nastawienie na walkę związaną z czystą siłą i wysokimi obrażeniami; potężne ataki wręcz i dystansowe; nie jest tak szybki jak inni

Poniżej rozwinięcie szczegółów i więcej informacji o bohaterach.

Batgirl to postać, która prawdopodobnie najbardziej z całej czwórki spodoba się fanom serii Batman: Arkham. Z Bruce'em Wayne'em dzieli nie tylko wygląd pancerza, ale też zbalansowanie otwartej walki ze skradaniem. Jest więc bohaterką, która dobrze radzi sobie w każdej sytuacji, choć przegrywa z innymi, jeśli chodzi o ścisłe specjalizacje.

Batgirl jest też jedyną postacią, która potrafi hakować różne eleketroniczne urządzenia, wyłączając je na pewien czas lub przyciągając uwagę wrogów. W walce korzysta między innymi z chmary nietoperzy, która trzyma wrogów na odległość lub pozwala zniknąć w mroku. Specjalizuje się w walce jeden na jednego, co wymaga wykonywania dużej liczby uników nadchodzących od tyłu lub z boku.


Robin nadaje się dla graczy, którzy preferują skradanie. Wykorzystuje swój kombinezon niewidzialności i inne gadżety, by przemykać się obok wrogów lub eliminować ich tak, by nikt nie dowiedział się o jego obecności.

Ma też na wyposażeniu procę z pociskami oślepiającymi, a także kij bo, którym świetnie broni się w przypadku wykrycia.


Nightwing stawia na walkę i szybkie kombinacje, a także imponujące akrobacje w powietrzu. Szybko przemieszcza się po polu walki i świetnie sprawdza się w zadawaniu obrażeń większym grupom wrogów.

Podczas walki może też użyć energii elektrycznej, by paraliżować lub ogłuszać wrogów, co pozwala na chwilowe wyłączenie ich z potyczki i zajęcie się ważniejszymi celami.


Red Hood będzie najlepszym wyborem jeśli preferujesz otwartą walkę, nie za bardzo interesuje cię skradanie i chcesz zadawać duże obrażenia. Świetnie sprawdza się w eliminacji potężnych wrogów, a także może szybko pozbawiać ich opancerzenia.

Ta postać nie porusza się po polu walki z taką gracją jak reszta, ale najszybciej pozbywa się przeciwników i ma na wyposażeniu najsilniejszą broń dystansową - pistolety.


Jak widzisz, w Gotham Knights nie ma stricte „najlepszej postaci”, bo wszystko zależy od preferowanego stylu gry, ale jeśli mielibyśmy wskazać jednego bohatera, wybralibyśmy dobrze zbalansowaną Batgirl.

Następnie: Gotham Knights - kooperacja: dla ilu graczy i jak rozpocząć

Spis treści: Gotham Knights - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Gotham Knights - bomby dymne: używanie i uzupełnianie

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze