Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Google Stadia w dniu premiery bez 4K na PC, osiągnięć i innych obiecywanych funkcji

W tym dzielenia grami z rodziną.

Przedstawiciele Google wzięli udział w przeprowadzonej na forum Reddit sesji pytań i odpowiedzi. W trakcie wydarzenia ujawnili, że platforma streamingowa Stadia w dniu premiery nie zaoferuje szeregu obiecywanych wcześniej funkcji.

W usłudze na PC - dostępnej z poziomu przeglądarki Chrome - zabraknie opcji zabawy w 4K oraz z HDR i dźwiękiem przestrzennym 5.1. Opcja pojawi się na komputerach dopiero w 2020 roku, ponieważ obecnie priorytetem są właściciele telewizorów używających Chromecast Ultra.

Docelowo Google Stadia pojawi się na urządzeniach różnego typu

Użytkownicy Google Stadia nie skorzystają też ze Stream Connect, czyli rozwiązania pozwalającego na rozgrywkę na podzielonym ekranie, ale z obrazami generowanymi przez odrębne jednostki obliczeniowe. Pierwsza gra z mechanizmem ukaże się pod koniec tego roku.

Do 2020 roku trzeba zaś poczekać na tytuły ze State Share i Crowd Play, czyli funkcjami umożliwiającymi odpowiednio dzielenie się z innymi graczami postępami w zabawie i dołączenie do zmagań osobom obserwującym transmisję w serwisie YouTube.

Początkowo użytkownicy Google Stadia nowe gry kupią tylko telefonem

Zabraknie również informacji o zdobytych osiągnięciach. Platforma zapisze dane o zrealizowanym wyzwaniu na serwerze, ale użytkownik nie otrzyma stosownego powiadomienia ani możliwości obejrzenia kolekcji odblokowanych „achievementów” - system zostanie wprowadzony wkrótce.

To nie wszystko, ponieważ z usługi nie skorzystają dotychczasowi nabywcy rzystawek Chromecast Ultra - początkowo platforma dostępna będzie jedynie na sprzętach sprzedawanych z kontrolerem Google Stadia. Poza tym tytuły kupimy na razie tylko telefonem z Androidem.

Ponadto użytkownicy na razie nie podzielą się biblioteką gier z kontami członków swojej rodziny, a buddy pass - dołączany do pakietu startowego kod dla znajomego z trzema miesiącami abonamentu Pro - zostanie rozesłany około dwa tygodnie po premierze.

Google Stadia to usługa grania w „chmurze” - produkcje są uruchamiane na zewnętrznych serwerach i przesyłane do urządzenia odbiorcy przez internet. Platforma zadebiutuje 19 listopada w USA i 17 państwach europejskich. Nie wiadomo, kiedy trafi do Polski.

Źródło: Reddit, Kotaku

Następnie: Mark Wahlberg w obsadzie filmu Uncharted - jako Victor "Sully" Sullivan

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze