Skip to main content

God of War - zdrowie: jak leczyć postać

Przywracanie punktów zdrowia Kratosa.

Podczas rozgrywki w God of War stoczysz setki walk z przeciwnikami i na pewno twoja postać odniesie obrażenia. Musisz więc zadbać o regenerowanie zdrowia Kratosa - co też wyjaśniamy na niniejszej stronie.

Wskaźnik zdrowia (1) Kratosa widoczny jest cały czas w lewym dolnym rogu ekranu. Wraz z otrzymywaniem obrażeń, zielony wskaźnik będzie się systematycznie opróżniał. Gdy zejdzie do zera, postać umrze i koniecznie będzie wczytanie punktu kontrolnego.

By temu zapobiec możesz regenerować zdrowie. Najprościej dokonasz tego podnosząc zielone przedmioty (2) upuszczane przez pokonanych wrogów. Możesz je także znaleźć podczas eksploracji lub niszczenia pojemników. Każdy tego typu przedmiot przywróci część paska zdrowia bohatera.

Alternatywnie, możesz wykorzystać do tego celu szał. W trakcie przebywania w nim, Kratos będzie powoli regenerował punkty zdrowia, choć nie zostaną one przywrócone do maksimum. Do uzdrawiania służą także niektóre talizmany - jak Talizman Skoncentrowanej Witalności.

Pamiętaj także, że możesz powiększyć sam pasek zdrowia bohatera zbierając Jabłka Idunn. Temat ten szczegółowo opisujemy na stronie Jabłka Idunn: czym są, zwiększanie życia.

Spis treści: God of War - Poradnik, Solucja

Zobacz także