Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Główny projektant EVE Online przechodzi do League of Legends

Wzmocni szeregi Riot Games.

Główny projektant EVE Online - Kristoffer Touborg - przechodzi do studia Riot Games, gdzie zajmie się pracą nad popularnym League of Legends.

„Nie można ciągle robić tego samego, po ponad pięciu latach nadszedł czas na spróbowanie czegoś nowego” - napisał na Facebooku o swojej karierze w CPP Touborg. „Pakuję bagaże i wyruszam do Dublina, by dołączyć do Riot Games i pracować nad League of Legends.”

„Mam to szczęście, że przyjdzie mi pracować nie na jedną ulubioną grą, lecz nad dwoma. Kilka lat temu moim głównym zainteresowaniem było uniwersum Eve, teraz jest to League of Legends i rywalizacja w tej grze” - dodał, dziękując za współpracę wszystkim kolegom z CCP.

Touborg zaczynał w islandzkim studiu jako tester po ukończeniu studiów w Kopenhadze, lecz szybko piął się po szczeblach kariery aż do stanowiska głównego projektanta.

League of Legends to obecnie jedna z najpopularniejszych gier na świecie, uznana ostatnio w Stanach Zjednoczonych za profesjonalną dyscyplinę sportu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze