Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Główny projektant Call of Duty wraca do Infinity Ward po pięciu latach

Activision szuka pracowników.

Todd Alderman powrócił do studia Infinity Ward po pięciu latach przerwy. Opuścił tym samym stanowisko w Riot Games, odpowiedzialnym za League of Legends.

Call of Duty 4 zrewolucjonizowało strzelanki

Alderman był w 2010 roku jednym z 38 pracowników, którzy pozwali Activision - właściciela Infinity Ward - żądając milionów dolarów zaległych bonusów za prace nad Call of Duty: Modern Warfare 2. Jak widać, deweloper nie jest pamiętliwy.

Pozew złożono bezpośrednio po tym, jak z pracy w studiu zwolniono współzałożycieli - Jasona Westa i Vince'a Zampellę. Ten duet sformował później Respawn Entertainment, twórców Titanfall. Alderman dołączył do tej firmy w 2012 roku.

„Nigdy nie sądziłem, że powrót do Infinity Ward i Call of Duty będzie możliwy” - napisał zainteresowany w oświadczeniu dla serwisu Polygon. „Minęło pięć lat i dużo się zmieniło. Widać sporo nowych twarzy i ludzi zmotywowanych to zrobienia czegoś wspaniałego.”

„Nowe twarze” to zapewne część dużej restrukturyzacji, jaką przechodzi teraz studio. Firma została połączona z Neversoft Entertainment, a Call of Duty zmieniło cykl produkcyjny i jest teraz tworzone także przez Sledgehammer Games i Treyarch.

Activision potwierdziło także, że prowadzi obecnie rekrutację na ogromną skalę, planując zatrudnić nawet tysiąc nowych deweloperów w swoich studiach deweloperskich.

Odsłona serii Call of Duty od Infinity Ward ukaże się w przyszłym roku. Alderman był w przeszłości jednym z głównym projektantów CoD4: Modern Warfare i Modern Warfare 2, a zaczynał od pierwszego Call of Duty z 2003 roku. Teraz będzie odpowiadał za tryb sieciowy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze