Skip to main content

Główny bohater Assassin’s Creed: Mirage to „gangster z problemami psychicznymi”

Basim i jego kłopoty.

Główny bohater Assassin’s Creed: Mirage - Basim - to „gangster”, który zmaga się „z problemami psychicznymi” - ujawnia dyrektor artystyczny ze studia Ubisoft Bordeaux, odpowiedzialnego za prace.

- Na początku jest zbyt pewny siebie - mówi Jean-Luc Sala w rozmowie z kanałem Access the Animus. - Jest trochę zarozumiały. To kieszonkowiec, gangster. Poza umiejętnościami, odkrywa także kłopoty: problemy psychiczne i wątpliwości na temat tego, kim naprawdę jest. Z tego bierze się konflikt w opowieści. Jego życie nieco się skomplikuje.

Basim zaczyna w Assassin’s Creed: Mirage jako siedemnastolatek. Dołącza do asasynów w Bagdadzie, gdzie jego mentorem zostaje Roshan, obdarzona charakterystycznym głosem aktorki Shohreh Aghdashloo, znanej choćby z „The Expanse”. Gra ma być powrotem do korzeni serii i jej najważniejszych założeń.

- Historyczne miejsce akcji, większy nacisk na realizm, mniej mitologii - wyjaśnia Sala, mówiąc o kluczowych fundamentach. - Staramy przypomnieć sobie i uhonorować to, co kochamy. Chcemy wrócić do tego, jak wszyscy pamiętamy Assassin’s Creed.

Zobacz także