Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima - Sześć ostrzy Kojira

Zadania dodatkowe (Mityczne opowieści): Toyotama.

Czas na kolejną mityczną opowieść w Ghost of Tsushima. Poniżej opisujemy misję Sześć ostrzy Kojira. To zadanie odblokujesz rozmawiając z muzykiem (1 na poniższym obrazku) w Zatoce Umugi (2 na poniższej mapie). Grajka odnajdziesz na parterze głównego budynku.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Bajarz opowie ci historię o Słomianych kapeluszach i Kojiro. Twoim pierwszym celem jest wygranie pięciu pojedynków z przedstawicielami Słomianych kapeluszy. Walki te przypominają starcia z bossami, podczas których nie możesz używać gadżetów i łuku, a jesteś zdany tylko i wyłącznie na swoją katanę.

Na stronie: Ghost of Tsushima - wszystkie pojedynki wskazaliśmy na mapach regionów Toyotamy miejsca, w których stoczysz pojedynki ze Słomianymi kapeluszami. Jeśli wcześniej pokonałeś któregoś z nich, wygrana zostanie zaliczona na poczet zadania.

Poniżej zamieściliśmy wskazówki, dzięki którym pokonasz kolejnych przeciwników:

  • Wrogowie korzystają głównie z jednego rodzaju ataku, czyli czerwonego błysku. Gdy tylko zobaczysz czerwoną kropkę, wykonaj unik na bok, po czym wyprowadź kontrakt. To najlepszy sposób, by pokonać wroga.
  • Uważaj jednak gdy boss wyprowadza atak z czerwonym błyskiem, czasami bowiem atakuje dwukrotnie - wówczas, gdy szybko wyprowadzisz kontratak po pierwszym jego uderzeniu, ten cię zrani. Dlatego zawsze warto poczekać na drugi - ewentualny - atak i dopiero po nim go zaatakować.
  • Przygotuj się do walki - zadbaj, aby wszystkie kule hartu ducha były uzupełnione, dzięki nim będziesz mógł leczyć się podczas pojedynku.
  • Jeśli walka jest dla ciebie za trudna, zmień poziom trudności na łatwy.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Kiedy wygrasz pięć pojedynków ze Słomianymi kapeluszami, wróć do muzyka (1) w Zatoce Umugi (2). Opowie ci o jeszcze jednym przeciwniku - Kojiro - z którym musisz się zmierzyć. Na powyższej mapie wskazaliśmy miejsce, w którym odnajdziesz arenę walki. Udaj się do klasztoru Omi (3 na mapie) i odnajdź wejście pomiędzy skałami (4 na poniższym obrazku).

Wewnątrz odnajdziesz Kojiro, z którym przyjdzie ci stanąć w szranki. To o wiele trudniejszy przeciwnik od wcześniejszych. Walcząc z nim, musisz być bardziej uważny i czujny. Wykorzystaj wskazówki, które zamieściliśmy powyżej. Staraj się atakować, tylko kiedy masz klarowną sytuację do zadania ciosu, gdyż kontrataki wroga zadają spore obrażenia. Pamiętaj, że możesz skorzystać ze specjalnych umiejętności, które zdobyłeś wcześniej, kończąc inne misje mityczne.

Gdy wygrasz pojedynek z bossem, otrzymasz zbroję i opaskę Kenseia oraz talizman trującej zguby, a jednocześnie zakończysz misję Sześć ostrzy Kojira.

Sprawdź, czy odnalazłeś wszystkie Mityczne opowieści w Ghost of Tsushima.

Następnie: Ghost of Tsushima - Duch zemsty Yarikawy

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - Niezwyciężony Gosaku

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze