Skip to main content

Gears 5 wkrótce otrzyma fabularne rozszerzenie

Trzygodzinna kampania.

  • Fabularny dodatek do Gears 5 ukaże się 15 grudnia
  • DLC skupi się na trójce nowych bohaterów
  • Rozszerzenie będzie dostępne dla abonentów Xbox Game Pass

Microsoft ujawnił datę premiery i szczegóły na temat Hivebusters - fabularnego rozszerzenia do Gears 5. Dodatek zadebiutuje 15 grudnia na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i Xbox One.

Głównymi bohaterami nowej kampanii są Lahni, Keegan i Mac - postacie znane z dostępnego w podstawowej grze trybu kooperacji o nazwie „Ucieczka”. Śmiałkowie wyruszą na „samobójczą misję” zniszczenia ula Szarańczy, co może uratować planetę Sera.

Większość akcji rozegra się na wulkanicznej wyspie Galangi z gorącą lawą i piaskami. Dodatek zaoferuje możliwość zabawy w trybie kooperacji dla maksymalnie trzech użytkowników - zarówno lokalnie, jak i przez sieć.

Zobacz na YouTube

Twórcy obiecują, że ukończenie rozszerzenia zajmie około 3 godzin. W trakcie rozgrywki pojawi się opcja zdobycia 16 kolejnych osiągnięć, które nagrodzą graczy łącznie 210 punktami gamerscore.

Hivebusters bazuje na wydanym w 2019 roku pięcioczęściowym komiksie o tej samej nazwie. Scenarzystą DLC jest Kurtis Wiebe, który odpowiadał za powstanie oryginalnej historii obrazkowej.

Dostęp do rozszerzenia uzyskają abonenci subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate. Pozostali gracze mogą kupić dodatek za 89 zł, przy czym kampania fabularna będzie też częścią Gear 5 w zbiorczej wersji Game of the Year Edition.

Zobacz także