Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio 4A Games - twórcy serii Metro - żyje i ma się dobrze

Powstają dwa tajne projekty.

Od czasu przeprowadzki ukraińskiego studia 4A Games na Maltę o firmie mówi się bardzo mało, lecz teraz - po niemal dwóch latach ciszy - twórcy ponownie zabrali głos.

Jest impreza

„Nadal żyjemy!” - napisano na Facebooku pod zdjęciami z imprezy na statku. „Tak, 2 lata to trochę długo, ale przed nami ekscytujące czasy.”

Jak wynika z wiadomości, ostatnie dwa lata poświęcono na powiększanie zatrudnienia, ale także na rozwój dwóch tajemniczych projektów - nie podano niestety żadnych szczegółów.

Jest też nowe logo oraz konto w serwisie Twitter. Taki - dość nagły - powrót do świadomości graczy może być jednak tylko dobrą wiadomością, zwłaszcza tak krótko przed imprezą gamescom w połowie sierpnia.

4A Games - według ostatnich doniesień - rozwija kolejne projekty w uniwersum Metro oraz futurystyczną strzelankę, z akcją umieszczoną w komosie. O takich planach mówił Andriej Prochorow, współzałożyciel i dyrektor kreatywny studia.

Scenariusz do produkcji Metro pisał posobno sam Dmitrij Głuchowskij, autor książek w tym uniwersum. Słowa padły jednak ponad dwa lata temu, a Deep Silver miało ogłosić te produkcje na targach E3 w 2014 roku, do czego oczywiście nie doszło.

Pozostaje więc czekać na oficjalne zapowiedzi.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze