Skip to main content

Sukces Microsoftu na terytorium Sony. Sea of Thieves najczęściej pobieraną grą na PS5

PlayStation podało statystyki z maja.

Microsoft może się cieszyć z niewątpliwego sukcesu. Jak się okazuje, gracze na PlayStation 5 masowo rzucili się na Sea of Thieves. Były już exclusive trafił na pierwsze miejsce majowych bestsellerów konsoli.

Na początku nakreślmy kontekst: w ramach najnowszej strategii Xboxa, firma zdecydowała, że wybrane tytuły od deweloperów należących do Microsoftu (a z czasem wszystkie exclusive’y) trafią też na konsole konkurencji. Pierwsza partia takich gier zadebiutowała niedawno na konsolach PlayStation oraz Nintendo Switch. Spośród nich prawdopodobnie największą i najważniejszą pozycją jest Sea of Thieves, czyli pirackie MMO od zasłużonego studia Rare.

Jak wynika ze statystyk opublikowanych właśnie na blogu PlayStation, Sea of Thieves było w maju najczęściej pobieraną grą na konsole PlayStation 5 zarówno na terytorium USA i Kanady, jak i w Europie. Na Starym Kontynencie zaraz za piratami uplasowało się nieśmiertelne GTA 5, a podium zamyka wyścigowe F1 24 od Codemasters. W USA było to natomiast odpowiednio Madden NFL 24 i Call of Duty: Modern Warfare 3.

Zobacz na YouTube

Mogliśmy rzucić okiem także na inne platformy Sony. W przypadku leciwego PlayStation 4 w obu regionach najczęściej pobieraną grą był Minecraft. Amerykanie na drugie i trzecie miejsca zestawienia - być może trochę patriotycznie - wynieśli Red Dead Redemption 2 i Fallout 4, natomiast od graczy w Europie srebro i brąz powędrowały do kooperacyjnego A Way Out i ponownie Red Dead Redemption 2.

Ciekawie wygląda także zestawienie gier Free to Play, które liczono razem na obu generacjach konsoli. Na drugim i trzecim miejscu w obu regionach uplasowały się kolejno Fortnite oraz Roblox, natomiast różnica dotyczyła pierwszej lokaty. Podczas gdy Amerykanie zagrywali się w darmową bijatykę MultiVersus, to Europejczycy biegali po szalonych torach przeszkód Stumble Guys, czyli produkcji o bardzo podobnych zasadach do popularnego Fall Guys.

Zobacz także