Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft zapowiedział Project Scorpio - nową konsolę do gier

Kompatybilna z Xbox One.

Microsoft ogłosił Project Scorpio podczas konferencji na targach E3 2016. Jest to całkowicie nowa konsola do gier, choć w pełni kompatybilna z Xbox One i Xbox One S. Premiera na święta 2017 roku.

Na początku zapowiedzi Phil Spencer - szef działu Xbox w Microsofcie - podkreślał, że Xbox „chce dać graczom wolność i możliwość wyboru”, a przyszłością jest „świat bez generacji”, odnosząc się do dotychczasowego rynku konsolowego.

W trakcie prezentacji producent wyjaśniał, że Microsoft wierzy w rozwój sprzętu bez poświęcania kompatybilności wstecznej, a właściciel platformy chce zaoferować granie w 4K oraz zaawansowane wsparcie dla wirtualnej rzeczywistość.

Pełna specyfikacja techniczna nie jest jeszcze znana. Przedstawiciele Microsoftu podkreślali jedynie, że konsola Project Scorpio będzie posiadała 8 rdzeni procesora, przepustowość pamięci na poziomie ponad 320 GB/s i 6 teraflopów mocy obliczeniowej - specjalnie dla rozdzielczości 4K i płynnego działania sprzętu VR.

Gry mają działać jednocześnie na Windows 10, Xbox One, Xbox One S i Project Scorpio, by żaden z graczy „nie został zostawiony w tyle”. Nie podano jednak szczegółów na temat kompatybilności.

- Następnym krokiem dla graczy i deweloperów musi być granie w 4K oraz wysokiej jakości wirtualna rzeczywistość - mówił na scenie Spencer.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze