Just Cause 4

Just Cause 4 nie wymyśla koła na nowo i po prostu rozpędza się w znanej do tej pory formule - z większą ilością wybuchów i zabawą światem.

Najważniejsze

Użytkownik Twittera o pseudonimie Nitomatta podzielił się nagraniem, w którym prezentuje easter egga z Just Cause 4. Wideo ukazuje bohatera, który spotyka kobietę tańczącą do piosenki „Take on Me" zespołu a-ha, a obraz zmienia się w taki sposób, że zaczyna przypominać teledysk utworu.

Just Cause 4 - Recenzja

RekomendacjaJust Cause 4 - Recenzja

Szalona i satysfakcjonująca destrukcja.

Jeśli szukacie ambitnej i zaskakującej fabuły czy wielopłaszczyznowych postaci, Just Cause 4 nie jest raczej zbyt dobrym wyborem. Za to gdy priorytetem jest bezpardonowa, szalona i pełna destrukcji akcja, wprost nie będziecie chcieli odkleić się od ekranu.

Seria Just Cause nigdy zresztą nie próbowała zapisać się w historii jako produkcja osiągająca fabularne wyżyny.

Podobnie wygląda to w przypadku czwartej części, gdzie najważniejsza jest po prostu destrukcja i niczym nieskrępowana akcja.

Czytaj więcej...

ArtykułAlfabet Just Cause 4

Od „A” do „Z”. Tak po prostu.

Premiera Just Cause 4 już jutro, czyli 4 grudnia. Gra zadebiutuje jednocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Ponownie wcielamy się w Rico Rodrigueza, którego ścieżki prowadzą do Solís - fikcyjnej, południowoamerykańskiej krainy.

Just Cause 4 na PC w materiale od Digital Foundry

Płynność rozgrywki i rozbudowana fizyka.

Dziennikarze Digital Foundry udali się do londyńskiej siedziby Square Enix, by przetestować bliską ukończenia wersję PC gry Just Cause 4. Podkreślają, że jest znacznie lepsza od edycji komputerowej poprzedniej części.

Just Cause 4 - przelot nad mapą

Świat wielkości ok. 1000 km kw.

IGN opublikował materiał, w którym prezentuje świat Just Cause 4, przelatując samolotem nad całą wyspą Solís. Widzimy nie tylko różne regiony i krainy, ale też zjawiska pogodowe, którymi gra wyróżnia się na tle poprzednich odsłon serii.

Just Cause 4 - wymagania na PC

Minimalne, rekomendowane i dla 4K.

Deweloperzy z Avalanche Studios ujawnili wymagania sprzętowe dla debiutującego 4 grudnia Just Cause 4. Przygotowano trzy konfiguracje, w tym wymagane dla gry w rozdzielczości 4K.

Gameplay z Just Cause 4 w nowym materiale wideo

Przedstawiciele Avalanche Studios opublikowali na YouTube zapis prezentacji gry Just Cuase 4, którą zorganizowano w sierpniu z okazji targów Gamescom.

Możemy przyjrzeć się niemal 20 minutom rozgrywki. Materiał pozwala przyjrzeć się różnym regionom fikcyjnego państwa w Ameryce Południowej. Bohater lata też odrzutowcem.

Nie zabrakło sztuczek z linkami i materiałami wybuchowymi, szybowania w specjalnym kombinezonie i efektownych wybuchów.

Czytaj więcej...

Trailer Just Cause 4 przedstawia zmiany i nowości w silniku Apex

Trailer Just Cause 4 przedstawia zmiany i nowości w silniku Apex

Ulepszone oświetlenie, efekty pogodowe i inne.

W trakcie wydarzenia PC Gaming Show firma Square Enix pokazała kolejny materiał poświęcony Just Cause 4. Trailer koncentruje się na zmianach i nowościach wprowadzonych do silnika gry.

Produkcja powstaje na Apex, czyli autorskiej technologii studia Avalanche. Na potrzeby projektu deweloperzy między innymi zwiększyli dystans wczytywania obiektów na mapie, a także udoskonalili oświetlenie.

Jedną z najważniejszych nowości jest system pogodowy. Tornada oraz inne zjawiska atmosferyczne wpłyną na wirtualny świat, na przykład niszcząc drzewa oraz mosty. Poza tym zaimplementowano oparte na fizyce modele samolotów. Do tego poprawiona destrukcja.

Czytaj więcej...