Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Game Pass i Xbox Series X podrożeją. Xbox podnosi ceny także w Polsce

Tanio już było.

Xbox szykuje podwyżkę cen konsoli Xbox Series X oraz abonamentu Game Pass. Zmiany dotkną głównie rynku europejskiego, a więc także Polski, i wejdą w życie już 6 lipca 2023 roku.

Jak dowiadujemy się z informacji opublikowanych przez serwis The Verge, wzrost opłat spowodowany jest „chęcią utrzymania odpowiedniej konkurencyjności na rynku”. Nowy cennik Game Passa dla użytkowników z Polski prezentuje się następująco:

  • Xbox Game Pass - z 40 zł na 42,99 zł
  • Xbox Game Pass Ultimate - z 54,99 zł na 62,99 zł

Co ciekawe, podwyżka dotknie tylko abonamentu na konsole Xboxa. Cena PC Game Passa pozostanie bez zmian, a więc będzie wynosić 39,99 złotych. Jak czytamy dalej, cena Xbox Series X wzrośnie do 549,99 euro, czyli okolic 2440 złotych. W tym przypadku firma nie podała kwot dla konkretnych rynków, więc musimy pozostać przy spekulacjach.

Gracze, którzy nie posiadają jeszcze Xbox Game Pass, zapłacą więcej już od 6 lipca, a aktualni abonenci poczują podwyżkę dopiero od 13 sierpnia. Oczywiście kwota nie wzrośnie w przypadku wcześniejszego wykupienia usługi na cały rok.

Przez wiele lat dostosowywaliśmy ceny naszych konsol, by pozostawały odpowiednio konkurencyjne na każdym rynku” - wyjaśniała Kari Perez z Xbox Games Studios w rozmowie z The Verge. „Podwyżka Game Passa nie jest w żaden sposób związana z przejęciem Activision Blizzard” - dodała, nawiązując najpewniej do wcześniejszych zapewnień firmy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze