Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Funkcja Netflixa nie pozwala zobaczyć sekretu z Cyberpunk: Edgerunners

Czy kiedyś będzie można ją wyłączyć?

Funkcja autoodtwarzania na Netfliksie sprawia, że zaraz po skończeniu „właściwej części” odcinka serialu lub filmu, platforma po kilku sekundach bezczynności widza włącza już kolejne propozycje. Sprawia to, że zapewne mnóstwo osób nie zobaczyło świetnego smaczka z Cyberpunk: Edgerunners, nawiązującego nieco do gry CP 2077.

Sekret znajduje się w ostatnich sekundach outra, a więc momencie, w którym - o ile użytkownik nie zadecydował inaczej - autoodtwarzanie już dawno zrobiło swoje. Na ciekawostkę zwrócił uwagę użytkownik Reddita, za co pogratulował mu sam producent serialu, Rafał Jaki.

Ostatni obrazek każdego odcinka to grafika z Lucy i Księżycem, co - jak się okazuje - jest odwołaniem do karty tarota i ma głębsze znaczenie, niż mogłoby się wydawać.

Uwaga na spoilery z Cyberpunk: Edgerunners

W tarocie, Księżyc „przypomina nam, że rzeczywistość nie zawsze jest taka, jak na pierwszy rzut oka” oraz że „w świecie pełnym pozorów i iluzji, najlepszym wyjściem jest często słuchanie własnej intuicji”.

Na poziomie dosłownym, karta jest więc odwołaniem do największego pragnienia Lucy, czyli udania się na Księżyc. Biorąc jednak pod uwagę znaczenie z tarota, opisuje też osobowość edgerunnerki, która nie czuła się dobrze w „klatce ze światła”. Tak nazywała Night City - miasto iluzji, z którego chciała uciec, słuchając wewnętrznego głosu.

Ostatnia grafika każdego odcinka wydaje się też być oczywistym nawiązaniem do zadania Wędrówka głupca z Cyberpunk 2077, w którym to zbieraliśmy właśnie murale reprezentujące karty tarota.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Rafał Jaki pogratulował internaucie znaleziska. „Wreszcie ktoś to znalazł” - napisał na Twitterze.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze