Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortress - ujawniono film i grafiki z anulowanej kontynuacji Final Fantasy 12

Od twórców nowego Bionic Commando.

Fortress w założeniach było kontynuacją Final Fantasy 12, rozgrywającą się w sporych rozmiarów otwartym świecie. Za produkcję odpowiadało szwedzkie studio Grin, twórcy m.in. odświeżonej wersji Bionic Commando.

O istnieniu projektu wiadomo od 2009 roku, kiedy to po pół roku pracy Grin nagle ogłosiło bankructwo, a prace anulowano.

Jeden z użytkowników forum NeoGAF postanowił zebrać wszystkie ujawniono do tej pory informacje i materiały z gry.

Twórcy planowani powrót do krainy Ivalice oraz ponowne spotkania z dobrze znanymi bohaterami, w tym z Ashe, Baschem i Larsem. Fabuła koncentrowała się na inwazji przeciwników wzorowanych na wikingach.

Jeden z autorów grafik koncepcyjnych, Tony Holmsten przyznał, że prawdziwy tytuł projektu był tajemnicą niemal do ostatniej chwili.

- W obronie artystów odpowiedzialnych za grafiki koncepcyjne mogę powiedzieć tylko tyle, że nie mieliśmy pojęcia z jaką licencją/grą mamy do czynienia, aż do jakichś dwóch miesięcy przed bankructwem Grin - mówił.

- Pracowaliśmy przez kilka miesięcy bez konkretnej dyrekcji artystycznej. Robiliśmy po prostu coś, co miało wyglądać jak fantasy. W końcu powiedzieli nam, co robimy i stwierdzili, że „musimy zacząć od początku, by całość wyglądała bardziej jak...” To była kompletna porażka. Wielka szkoda, projekt mógł wypalić.

Współzałożyciele Grin, Bo i Ulf Andersson przyznali wcześniej, że to właśnie anulowanie projektu Fortress było przyczyną upadku studia, a decyzję wydawcy - Square Enix - nazwali „zdradą”. Według nieoficjalnych informacji, twórcy nigdy nie zobaczyli wynagrodzenia za pół roku prac.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

  • PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze