Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - wicemistrz świata trybu Duo grał na padzie

Pokonał graczy preferujących mysz.

Członek drużyny, która zajęła drugie miejsce w trybie dla par w Fortnite World Cup, grał na kontrolerze. Zaszedł tak daleko, pomimo że zdecydowana większość zawodników wybrała klawiaturę i mysz. Decyzja wzbudziła jednak kontrowersje ze względu na asystę celowania na padzie.

Organizatorzy mistrzostw świata pozwolili graczom korzystać z przygotowanej myszy firmy Logitech, ale także ze standardowego kontrolera Xbox One lub modelu Scuf Vantage. Tylko dwóch zawodników zdecydowało się na pada - w tym piętnastoletni Jaden „Wolfiez” Ashman.

Część graczy uczestniczących w zmaganiach sprzeciwiło się możliwości korzystania z kontrolera. Podczas Fortnite World Cup urządzenia działały bowiem tak samo jak w trakcie zwykłej gry - oznacza to włączoną asystę celowania.

„Nie przeszkadzałoby wam, gdybyśmy włączyli asystę każdemu, nawet na myszce, prawda?” - zwrócił się do osób preferujących pady jeden z graczy. „Tylko wtedy byłoby sprawiedliwie, nie sądzicie?”.

Na kanale Wolfiez na YouTube - który ma zaledwie 8200 subskrypcji - znajduje się kilka filmów, w których wicemistrz świata trybu Duo prezentuje swoje ustawienia kontrolera w Fortnite, a także nazywa się „niepowstrzymanym graczem z padem”.

Dave „Rojo” Jong oraz wspomniany Ashman za zajęcie drugiego miejsca otrzymali do podziału 2,25 milionów dolarów. Pierwsze należy do graczy o pseudonimach nyhrox i aquaa, do których trafiły 3 miliony dolarów.

Źródło: Polygon

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze